حسین شریعتمداری:مخالفان قرارداد با چین احمق و خائن هستند.این قرارداد سیلی به گوش امریکا و اسراییل است

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان کسانی را که مخالف قرارداد ۲۵ ساله با چین هستند احمق و خائن نامید و از عقد قرارداد رژیم با چین دفاع نمود.

شریعتمداری در این باره اظهار داشت:‌ رابطه اقتصادی و سیاسی و همکاری چند جانبه با کشورهای دیگر یک اصل پذیرفته شده در عرف بین المللی است و هیچ کشوری از برقراری این رابطه بی نیاز نیست و البته بدیهی است که در برقراری این روابط هر یک از طرفین سود و زیان خود را به محاسبه می نشینند . این گزاره به اندازه ای بدیهی و ضروری است که نفی آن با هیچ منطقی سازگار نیست .

شریعتمداری در پاسخ به این سئوال خبرنگار فارس که برخی از مخالفان این توافق راهبردی را با سیاست نه شرقی و نه غربی اعلام شده از سوی خمینی مغایر می دانند , گفت: اشاره خمینی به شرق و غرب در رابطه با جغرافیا نبود و منظورش از نه شرقی نه غربی عدم وابستگی به شرق و غرب بود و نه انزوای سیاسی.

شریعتمداری در ادامه درباره رابطه با عدم رابطه با اسرائیل و آمریکا گفت: امام همیشه می گفتند که آمریکا شیطان بزرگ است و لایق رابطه نیست و ما با هیچ ملتی بد نیستیم ما به حسب طبع اولیه می خواهیم با همه دولتها دوست باشیم » . البته امام ‏اسرائیل را به دلیل جعلی بودن و آمریکا را به علت سلطه گری و دشمنی با ایران اسلامی از این قاعده مستثنا می کردند . شریعتمداری در ادامه گفت ; این نکته هم قابل توجه است که در همان دوران امام با شوروی سابق رابطه داشتیم و در همان حال اشغال افغانستان توسط شوروی را به شدت محکوم می کردیم و حزب توده را که در حرکتی خیانت آمیز , اهداف شوروی را دنبال می‌کرد , قلع و قمع کردیم .

روزنامه کیهان و مدیر مسئول آن حسین شریعتمداری بازتاب دهنده نظرات علی خامنه ای می باشد و از آنجا که به گفته مقام های دولت روحانی شخص علی خامنه ای را عامل اصلی عقد قرارداد با چین دانسته اند طبیعی است که روزنامه کیهان نیز به حمایت از قرارداد با چین بپردازد.

شریعتمداری در ادامه مخالفت ایالات متحده و همچنین دولت اسراییل با این قرارداد را دلیل درست بودن آن دانست و گفت: نگاهی به هیاهو و جیغ و داد مقامات آمریکائی و اروپائی بیندازید ! این همه عصبانیت و ابراز نگرانی آنهم از سوی دشمنان تابلودار ایران اسلامی برای چیست ؟!

وی افزود: جیغ و داد جریان غربگرای داخلی هم از همین آبشخور است. این جریان مرموز سیاسی، دنیا را در آمریکا و اروپا خلاصه می کند و نگاهی به مواضع و عملکرد آنها نشان می دهد که رابطه با غرب را هم در وابستگی به آمریکا و اروپا تعریف می‌کنند و دقیقاً به همین علت است که از سیلی ایران به آمریکا وحشت کرده اند. و یا همین امروز جروزالم پست با تیتر درشت نوشته است “ خبر معاهده ایران و چین خبر بسیار تلخی برای اسرائیل است “ و حق دارند , زیرا با این معاهده از بن بستی که متاسفانه به علت نابلدی و بعضاً درپی خیانت بعضی ها به ایران تحمیل شده بود خارج می شویم و می توانیم تحریم های آمریکا را خنثی کنیم .

شریعتمداری مخالفان قرارداد رژیم با چین را همانها دانست که خواهان تحریم های فلج کننده رژیم اسلامی هستند.

این سخنان در حالی بیان می شود که طی روزهای گذشته و پس از امضای قرارداد توسط دولت روحانی با چین موجی از خشم و اعتراضات عمومی در ایران به راه افتاده و روز گذشته(دوشنبه) و امروز در مقابل ساختمان مجلس رژیم معترضان با سردادن شعار اعتراض خود را به این قرارداد ابراز داشتند.