حسین شریعتمداری به روحانی: اگر می خواهی به شرائط آمریکا تسلیم شوی، نیاز به همه پرسی نیست

پاسدار حسین شریعتمداری مدیر مسوول روزنامه کیهان تهران به روحانی هشدار داد که اگر می خواهد با اجرای یک همه پرسی، تسلیم شرائط و خواسته های ایالات متحده شود و از رفتارهای کنونی دست بردارد، نوشت:  نیم متر پارچه سفید برای رسیدن به این هدف کافی است و نیازی برای انجام رفراندوم وجود ندارد.

روحانی اخیرا در سخنانی گفته بود که اگر راهی پس از چهل سال به هدفی نرسیده، بهتر آن است که در یک همه پرسی، مردم خود راه آینده را برگزینند. جناح تندرو در ایران این پیشنهاد را چنین تعبیر کرد که روحانی می خواهد با تکیه به رای مردم، رژیم را از راه تعرض و تجاوز باز دارد و به خصومت با ایالات متحده پایان دهد.

حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه   کیهان تهران در بخشی از یادداشت روز این  روزنامه با عنوان آقای روحانی! نیم متر پارچه سفید هم‌کافی است! نوشت: جناب رئیس‌جمهور آنگونه که از سخنانشان پیداست خواستار برگزاری همه‌پرسی درباره مذاکره با آمریکا هستند! چرا که مذاکره با سایر کشور‌ها غیر از رژیم جعلی و اشغالگر قدس هیچ منع قانونی نداشته و ندارد.

پاسدار شریعتمداری افزود : جناب روحانی! تسلیم که به رفراندوم و مذاکره نیاز ندارد، برای تسلیم شدن نیم متر پارچه سفید کافی است تا در مقابل آمریکا روی دست بلند کنید! آیا غیراز این است؟! آمریکا و اروپا با صراحت اعلام می‌کنند که منظورشان از مذاکره، حل و فصل مسائل فیمابین نیست بلکه نتیجه‌ای که از مذاکره در نظر گرفته و بر آن اصرار دارند را پیشاپیش اعلام کرده‌اند بنابراین چرا آقای روحانی دیکته‌نویسی ایران برای آمریکا و اروپا را مذاکره! معرفی می‌کند؟!

وی نوشت :  آیا جناب رئیس‌جمهور از مردم شریف و پاکباخته ایران دعوت می‌کند که بیایند و در یک همه‌پرسی، نظر خود را درباره تسلیم شدن ذلیلانه به آمریکا و اروپا و رژیم صهیونیستی و برخی حکام بی‌سر و پای عرب اعلام کنند؟! دعوت به این به اصطلاح رفراندوم اگر اهانت مستقیم به ملت نیست -که هست- پس چیست؟!

شریعتمداری در پایان پرسید: «آقای روحانی شما پیش از این به درستی مذاکره با آمریکا را دیوانگی دانسته بودید، حالا چه اتفاقی افتاده؟ دیوانه‌ها عاقل شده‌اند یا عاقلان را به دیوانگی فرا می‌خوانید؟!»