حشد الشعبی دوباره تهدید کرد که به خاطر حملات هوایی به انبارهای اسلحه اش، از اسرائیل و آمریکا انتقام می گیرد

گروه تروریستی حشد الشعبی ، ایالات متحده  را مسئول انفجار پایگاه‌های نظامی خود دانست و تهدید به پاسخ دادن با اسلحه‌های پیشرفته کرد

در پی حملات هوایی به انبارهای مهمات گروه حشد الشعبی ،  گروه تحت حمایت ایران این گروه زبان به تهدید گشود و گفت:  با اسلحه‌های پیشرفته به آمریکا پاسخ خواهیم داد.این تهدید در واکنش به رویدادهای اخیر از جمله منهدم شدن تعدادی از انبارهای مهمات حشد الشعبی طی چند روز گذشته در مناطق مختلف عراق بوده است .

ابو مهدی المهندس معاون رئیس هیات حشدالشعبی گروه تحت حمایت حکومت ایران  پیشتر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که آمریکا چهار جنگنده اسرائیل را از آذربایجان به عراق آورده و در عملیات آمریکا در عراق مشارکت دارند.

گروه تروریستی حشد الشعبی ، ایالات متحده  را مسئول انفجار پایگاه‌های نظامی خود دانست و تهدید به پاسخ دادن با اسلحه‌های پیشرفته کرد.

حشد الشعبی، در بیانیه ای نوشته است که آمریکا مسئول  این انفجارها است، اما دولت عراق دست داشتن نیروی خارجی در انفجارها را رد کرده است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل پیشتر گفته بود که  مواضع نظامی رژیم ایران در هیچ جایی مصون نخواهند بود.

به گزارش روزنامه الشرق الاوسط آمریکا و روسیه توافق کرده‌اند اسرائیل به شرط آنکه مسئولیت خود اعلام نکند، پایگاه‌های نظامی حشد الشعبی در عراق را بمباران کند.

بهاء اعرجی معاون سابق نخست وزیر عراق در توئیتی نوشت: ماهیت اسلحه‌های منفجر شده دوروز پیش  پایگاه حشد الشعبی غیر عادی است و نیروهای عراقی و حتی حشد الشعبی هم از آن استفاده نمی‌کنند.

اعرجی گفته است: «امانت یک دولت همسایه نزد ما توسط یک دولت استعمار گر مورد هدف قرار گرفته است».

وی در سخنان خود نامی از دولت همسایه نبرده است.

دولت عراق پیشتر اعلام کرده بود که تصمیم به انحلال حشد الشعبی و پیوستن  اعضاء آن به نیروهای مسلح این کشور از جمله ارتش گرفته است.