حقوقدان شیرین عبادی: دادستان رژیم باید علیه مدیر عامل “ماهان” به علت پروازهای به چین کیفرخواست صادر کند

حقوقدان خانم شیرین عبادی، از دادستان کل رژیم ایران خواستار شد علیه مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان به دلیل متوقف نشدن پروازها به چین، انتقال ویروس کرونا و به خطر افتادن جان مردم ایران، کیفرخواست صادر کند.

شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل، با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی‌ خود، از مقام‌های قضایی ایران خواست علیه حمید عرب‌نژاد، مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان، به دلیل بی‌توجهی به عدم توقف پرواز به چین اقامه دعوی کنند و او را به پای میز محاکمه بکشانند.

خانم عبادی در این یادداشت مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان را متهم کرد که “در ملاقات با چانگ هوا، سفیر چین در ایران، به او وعده داده تا این شرکت خصوصی هواپیمایی همچنان به خدمات خود به کشور چین ادامه خواهد داد”.

بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس، نیز پیشت گفته بود: هواپیمایی ماهان وابسته به سپاه پاسداران عامل شیوع ویروس کرونا به ایران است .

خانم عبادی در ادامه نوشته که  به گزارش “سامانه اخبار و اطلاعات دانشگاهی (ساعد نیوز)” «دها طلبه چینی و پاکستانی در حوزه علمیه قم تحصیل طلبگی می‌کنند که رفت‌و‌آمد آنها به کشورهایشان می‌تواند به خوبی زمینه‌ساز انتقال و شیوع کرونا به قم باشد.»

خانم عبادی تاکید کرد: «متاسفانه دادستان و مدعی‌العموم به جای اینکه واقعاً از امنیت مردم دفاع کند، حفظ امنیت را در متهم کردن و دشمنی با مردم بی‌گناه معترض یا فعالان مدنی و روزنامه‌نگاران و وکلای حقوق بشری می‌بیند».

وی گفت:  حکومت مذهبی در ایران تصور می‌کند شیوع ویروس کرونا برنامه غرب و “عاملی برای زیارت نکردن و جلوگیری از تجمعات مذهبی” است.

خانم عبادی  این زاویه نگاه را به مثابه غرق شدن کشور در “خرافات مذهبی” دانست که امکان می‌دهد “عده‌ای سودجو مثل هواپیمایی ماهان از این فرصت برای سود بیشتر استفاده ‌کنند”.

یک دیدگاه

  1. برای خامنه ای خائن چه کسی کیفرخواست صادر میکند که برای جشن به قدرت رسیدن خود و اوباش جانی اش و انتصابات نمایشی، حکم حکومتی صادر می کند که شیوع کرونا در کشور تکذیب و مخفی بماند و تا قبل از نمایشات مذکور هیچ کس حق اطلاع رسانی درباره آن را ندارد! سپاه تروریستی تمام ماسک های تولیدی شده در ایران را به چین می فروشد و هم اکنون یک ماسک و الکل ساده را از مردم بدبخت ایران دریغ می کنند! شاید باور نکنید و باور کردن آن سخت باشد که داروخانه ها به هر نفر یکی دو عدد ماسک بیشتر نمی فروشند. الکل هم که پیدا نمی شود. خیانت از این واضح تر! مدارس و دانشگاه ها و مراکز مذهبی همگی دایرند و تا چند هفته دیگر آمار کشته شدگان بیداد خواهد کرد! اگر چنین عملکردی خیانت نیست چه می تواند باشد، حتما جنایت دیگر از رژیم فاسد و جنایتکار جمهوری اسلامی ست که کاری جز نابودی و فساد در جهان بلد نیست! بیداد در این کشور ویران شده بیداد می کند! فساد رژیم مانع از ارائه حداقل خدمات انسانی در ایران است و این تیر خلاصی ست به سلطنت خامنه ای خائن!

Comments are closed.