حقیقت پور مشاور لاریجانی: نمایندگان جدید مجلس عجله دارند، نمی دانند که قوه اجرائیه در دست دولت است

منصور حقیقت پور، مشاور علی لاریجانی نسبت به نمایندگان جدید پارلمان ایران زبان به گله گشور و از جمله گفت: نمایندگان مجلس جدید از هم اکنون تلاش دارند مجلس را به قرارگاه سازندگی کشور تبدیل کنند.

حقیقت پور افزوده گفت: آنان نمی دانند که  مجلس، دولت نیست اما گویا آنها می‌خواهند پاستور۲ را ایجاد کنند؛ اینان افرادی بی سواد اند که تفاوت مجلس را با دولت نمی دانند.

مشاور علی لاریجانی در واکنش به تخریب‌هایی که از سوی برخی نمایندگان مجلس جدید  علیه علی لاریجانی رخ داده، گفت: «ترکیب مجلس جدید به‌هیچ وجه رنگ‌ونشانی از اعتدال ندارد؛ مجلس آینده در اختیار کسانی است که تفکراتی خاص دارند و هنوز نپذیرفته‌اند که تندروی جواب نمی‌دهد و مسئولان برای پیشبرد درست امور باید به خدمت‌گذاری بیندیشند.

حقیقت پور افزود: من به این آقایان که بعضا استاد دانشگاه هم هستند، تذکر میدهم  وقتی امام و رهبری مجلس را مجلس شورای اسلامی نامیده‌اند، نباید درباره آن به کنایه سخن بگویند و نام این نهاد مهم را خراب کنند. این نمایندگان استحقاق گرفتن مجلس جدید را ندارند. چرا اینقدر شتاب دارند  تا تغییر مجلس مدت زیادی باقی نمانده است باید منطقی حرف بزنند و در فکر حل مشکلات عمیق تقنینی باشند.

وی گفت: یکی از همین طیف نمایندگان مجلس بعدی می‌گفت که می‌خواهیم

مشاور لاریجانی افزود:  اینان  مجلس به جای بنگاه خرید و فروش و دلالی اشتباه گرفته‌اند، آنان بدانند که قانون اختیارات مجلس را احصاء کرده است.

در گزارش دیگری آمده که  علی لاریجانی پس از ابتلا به کورونا برای نخستین بار در جلسه مجلس شورای اسلامی شرکت کرد. او در روزهای نخستین سال جدید خورشیدی به علت  ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه بسر می‌برد و ریاست جلسات علنی را در غیاب او، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس بر عهده داشت.

لاریجانی  در جلسه مجلس ، با ماسک و دستکش حضور داشت. وی روز پیش از حضورش در مجلس نیز در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا شرکت کرده بود.

همچنی نمایندگان مجلس در هفته‌های پایانی کار خود طرحی را تصویب کردند که طبق آن “حکم قطعی دادگاه صالح مبنی بر فساد مالی یا اخلاقی داوطلبان” ملاک تایید یا عدم تایید صلاحیت شرکت او در انتخابات خواهد بود.