“حلب الیوم”: «حزب الله لبنان برای تامین درآمد، به دانش آموزان مدارس سوریه “گراس” می فروشد»

رسانه های وابسته به اپوزیسیون سوریه می نویسند که حزب الله لبنان، پس از استقرار نظامی در سوریه، اکنون مدتی است به فروش مواد مخدر به دانش آموزان دبیرستانی در آن کشور پرداخته است. سالیان دراز است که رسانه های همگانی در دنیا می نویسند که یکی از منابع اصلی درآمد حزب الله، قاچاق مواد مخدر به نقاط مختلف جهان، به ویژه به کشورهای آمریکای جنوبی می باشد که بخشی از آن، به شیوه های مختلف به ایالات متحده می رسد.

رسانه های مخالف حکومت بشار اسد، از جمله “حلب الیوم” دیروز (دوشنبه) نوشتند که اهالی یکی از محله های حومه دمشق به نام “وادی برادا” شماری از خرده فروشان مواد مخدر را که از طرف حزب الله فرستاده شده بودند، شناسایی کردند و آن ها را مضروب ساختند. این افراد اعتراف کردند که به ماموریت از جانب حزب الله لبنان، به فروش مواد مخدر دست می زده اند.

لبنان یکی از مراکز تولید مواد مخدر در منطقه محسوب می شود و حزب الله با فروش آن، هرسال مبالغ هنگفتی به دست می آورد و اکنون با حضور چند هزار نفری چریک های آن در سوریه، به توزیع مواد مخدر در مدارس پرداخته اند

گفته می شود که حکومت بشار اسد این گونه فعالیت ها را در مدارس آن کشور تشویق می کند. زیرا از این طریق، حزب الله می تواند بخشی از هزینه سنگین نظامی در سوریه را تامین کند – به ویژه آن که حکومت ایران به علت کمبود مالی خود، از میزان کمک نقدی به حزب الله کاسته است.

به گفته منابع آگاه، هدف دوم بشار اسد آن است که وقتی نوجوانان دانش آموز به مواد مخدر معتاد می شوند، خطر پیوستن آن ها به مخالفان رژیم کاهش می یابد. برخی می گویند که شیوع گسترده مواد مخدر در ایران نیز از جمله به این هدف است. برخی ادعا می کنند که بهای مواد مخدر در ایران بسیار پائین نگاه داشته شده تا حتی نوجوانان نیز به آسانی بتوانند آن را تهیه کنند.

به نوشته منابع اوپوزیسیون سوریه، رایج ترین موادی که به نوجوانان در آن کشور فروخته می شود، کانابیس می باشد که در زبان گفتاری آن را “گراس” می نامند و نهال آن را به آسانی می توان پرورش داد. در این گزارش آمده است که حزب الله از طریق این “فعالیت بازرگانی” پرداخت حقوق ماهیانه شماری از چریک های خود را تامین می کند.

3 دیدگاه‌

  1. سال هاست داریم میگیم که حزب الشیطان است نه حزب الله، گناه داره نام خدا را با این اهریمن ها گره زد. آیت الشیطان ، حجت الشیطان ، حزب الشیطان. واقعا قیافه های زننده شون نشان از اهریمن بودنشان دارد. همین حجت الشیطان حسن نصرالشیطان با پول های مردم مظلوم ایران مفت خوری و هرزگی می کند و قیافه نکره اش ، تهوع آور است . گویی گلوله ایی چربی است.خدا لعنت کند آخوندها را چه با لباس چه بی لباس

Comments are closed.