حماس اعتراف می کند که ازمیان ۶۴ نفر کشته، ۵۰ تن ماموران مسلح حماس بودند

تصاویر ده تن از پنجاه نفری که در جریان درگیری های اخیر کشته شدند و همگی از ماموران مسلح حماس بوده اند

برخی سرکردگان  حماس اعتراف کردند که از میان ۶۴ نفری که اعلام داشته اند که در جریان درگیری های اخیر با سربازان اسرائیلی در خط مرزی غزه کشته شده اند، عضو نیروهای مسلح حماس بوده اند. عکس های دست کم ده تن از این افراد به صورت رسمی در رسانه های همگانی در غزه انتشار یافت.

این خبر در حالی انتشار می یابد که حماس ادعا کرده بود تظاهرات به صورت مسالمت آمیز برگزار می شود و بسیاری از کشورهایی که اقدامات دفاعی اسرائیل مورد انتقاد گزنده قرار دادند، این واقعیت را نادیده گرفته اند.

سلاح البردویل از سرکردگان حماس در نوار غزه، در مصاحبه ای که از شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا پخش شد، از جمله گفت که از میان ۶۴ نفر افرادی که در جریان اغتشاشات اخیر در خط مرزی غزه با اسرائیل کشته شدند، پنجاه نفر آن ها افراد مسلح حماس بوده اند.

این اعتراف، اتهامات پیشین اسرائیل را تائید می کند که اکثر کشته شدگان مامورانی بودند که می خواستند جدار مرزی را پاره کنند و ده ها هزار فلسطینی به داخل خاک اسرائیل رخنه کرده و به سوی آبادی های اسرائیلی نشین به حرکت در آیند.

در این گزارش ها همچنین گفته شده بود که حماس قصد داشته توسط این ماموران خود، و در پشت سر زنان و کودکانی که دستور گرفته بودند به داخل خاک اسرائیل هجوم آورند، شماری از سربازان اسرائیلی را که به مصاف آن ها می آمدند بربایند و به عنوان گروگان به غزه منتقل کنند.

گزارشگر سی ان ان از صلاح البردویل در آن مصاحبه تلویزیونی پرسید که چگونه است حماس زنان و کودکان فلسطینی را به گوشت دم توپ مبدل ساخته و آن ها را به مصاف سربازان اسرائیلی می فرستد که کشته شوند.

البردویل در پاسخ ادعا کرد که این اتهام درست نیست و از میان ۶۴ نفر هلاک شدگان، پنجاه تن افراد حماس ، و تنها چهارده نفر غیرنظامی بوده اند. او گفت: «این آمار رسمی حماس است».

در گزارش ها آمده بود که تظاهرات دو روز پیش حماس در مرز اسرائیل بسیار محدود بود و هیچ درگیری رخ نداد و این می تواند نشان آن باشد که حماس در برنامه خود برای مبارزه با اسرائیل یکبار دیگر شکست خورده، گرچه، این به آن معنا نیست که حماس از آشوب و درگیری دست برمی دارد.

همچنین، شب گذشته، از داخل نوار غزه به سوی خانه های مردم اسرائیل در شهرک های مرزی رگبار گلوله شلیک گردید که دو تن را زخمی ساخت. پرنده های نظامی اسرائیل در فاصله کوتاهی، هدف هایی را در داخل غزه بمباران کردند. اسرائیل اعلام داشته که هیچ تعرضی را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

تحلیلگران می گویند که پس از شکست شیوه مبارزاتی حماس در به راه انداختن تظاهرات خشونت بار در خط مرزی با اسرائیل، اکنون ممکن است به نبرد مسلحانه روی آورند. ولی در این زمینه نیز شکست آن ها حتمی خواهد بود.

گروه های تروریستی در غزه، پیشتر کوشیده بودند از طریق شلیک راکت به سوی خاک اسرائیل و حفر تونل های تروریستی به داخل خاک اسرائیل، می توانند با این کشور مبارزه کنند. ولی این دو شیوه نیز به شکست انجامید.

حماس می گوید که در هشت رشته تظاهرات خشونت بار در مرز اسرائیل چند صد کشته و چند هزار زخمی داشته است. گرچه ممکن است این ارقام اغراق آمیز باشد، ولی در هر حال، نشان بهای سنگینی است که در این راه پرداخت شده و حماس کوشیده است با خون زن و کودک و پیر وجوان در غزه، تجارت

یک دیدگاه

  1. شما شاید فراموش کرده باشید ولی باید بدانید که همین شیوه را سپاه پاسداران بدستور خمینی در راهپیمائی ابداعی برائت از مشرکین در مکه و در ایام حج بکار برد و تعداد کثیری از بسیجیان و سپاهیان را در پوشش زوار خانه خدا به عربستان فرستاد و قصد داشت با یک راهپیمایی خشونت آمیز، مسجدالحرام را فتح کرده و به ریش حکام عربستان بخندد و آنان را فاقد صلاحیت برای اداره حرمین شریفین بنمایاند و در این راه زوار ایرانی را که غالبا” افراد سالخورده بودند گوشت دم توپ قرار داد بنحوی که بالغ بر چهارصد نفر کشته شدند که تعداد قابل توجهی از آنان سپاهی و بسیجی بودند.البته اقدام بموقع وسریع و قاطع نیروهای امنیتی عربستان آن شورش کور را در نطفه خفه کرد و نهایتا”نیز مجامع بین المللی، ایران را در آن حادثه مقصر اصلی قلمداد کردند، ولی از آنجائیکه پر روئی از صفات بارز امام بود، بجای عذرخواهی از ایجاد بلوا و آشوب در سرزمین مقدس مسلمانان، دستور داد تا حدود سه سال هیچ ایرانی حق سفر به عربستان برای بجا آوردن اعمال حج تمتع و یا عمره را ندارد و به خیال خودش میخواست ضربه ای مهلک بر اقتصاد عربستان وارد نماید، غافل از آنکه حکام عربستان در مدت مذکور از شر خباثتهای زوارنمایان ایرانی خلاص شدند و به تقویت سیستم حفاظتی و دفاع شهری خود پرداختند و کسانیکه پس از آن وقفه به مکه مشرف شدند شاهد این مدعا میباشند!

Comments are closed.