حماس اعضای گروه “الصابرین” مورد حمایت ایران را دستگیر کرد

سازمان «حماس» شامگاه سه‌شنبه ۲۶ فوریه پس از ۳ سال پیگرد، هشام سالم، دبیرکل جنبش الصابرین که از سوی ایران حمایت مالی می‌شود را به همراه ۴ تن دیگر از کادرهای این گروه دستگیر کرد.

خانواده هشام سالم دبیرکل «الصابرین» گفتند که بازداشت وی از سوی دستگاه «اطلاعات کل» وابسته به دولت حماس انجام شده و پس از آن نیروهای امنیتی خانه‌های تعدادی دیگر از کادرهای الصابرین را مورد بازرسی و تفتیش قرار داده، کامپیوترها و موبایل‌هایشان را مصادره کردند.

` هنوز علت بازداشت این افراد مشخص نشده است، اما منابعی گفتند که دفتر سیاسی حماس تصمیم گرفته تا به فعالیت‌های «الصابرین» پایان داده و سلاح‌ این گروه را جمع‌آوری کند، به ویژه اینکه بازجویی‌ها از اعضای جنبش الصابرین درباره مکان تونل‌ها و مخازن نگهداری اسلحه مربوط به این جنبش همچنان ادامه دارد.

منابع مطلع گفتند که انتخاب شرایط زمانی کنونی برای انجام این بازداشت‌ها با درخواست‌هایی از سوی کشورهای عربی از جمله مصر و قطر مرتبط است به ویژه که در پی سفر بشار اسد، رییس جمهوری سوریه به ایران و کاهش بزرگ در میزان حمایت‌های ایران از «حماس» دفتر سیاسی حماس را تحت فشار قرار داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا در اواخر سال گذشته میلادی همزمان با گنجاندن اسماعیل هنیه، رییس جنبش حماس در فهرست گروه‌های تروریستی، جنبش «الصابرین» را نیز در «فهرست سازمان‌های تروریستی» قرار داد.

2 دیدگاه‌

  1. اگر فلسطینیان امروزی از ایران جدا شوند اسرائیل برایشان تدارکی به زیر پرچم یهود خواهد دید که بزرگترین برکت برای ایشان خواهد بود حال محمود عباس به این نقطه تاریخی توجه کند و همه انانی که اسرائیل را دوست و دم از خدا پرستی دارند بدانند اسرائیل نور جهان است و می توانند به نور و گرامی اسرائیل ارامش و رفاه را در یابند . درود وبرکت بر اسرائیل باد تا ابد درودو برکت بر بنیامین نتانیاهو مقتدر مرد اسمان یهوه و رهبر معتمد و دلیر اسرائیل

  2. تا دلتان بخواد ازاینگونه گروههای ضد بشری وتروریستی جمهوری اسلامی ایران برای پیشبرد مقاصد صدور انقلابش در آستینش پرورانده است وبجای کالاهای مفید وخوب باید اینها را یعنی وحشت وترور را درقالب چنین گروهای مخوفی سازماندهی وهزینه کند درحالیکه ملت خودش دچارفقرزدگی وفلاکت شده است.

Comments are closed.