حماس اعلام کرد که با اسرائیل در مورد قطع تعرضات موشکی و بادکنک ها به توافق رسیده ولی مبارزه ادامه خواهد داشت

سرکردگان گروه های ترور فلسطینی در غزه، به خبرنگاران گفتند که به علت مشکلات شدید مالی و رویارویی با ویروس کورونا، موافقت کرده اند که از ادامه تعرض نسبت به اسرائیل دست بردارند، ولی این امر به مفهوم آن نیست که مبارزه علیه آن چه که آنان “رژیم اشغالگر قدس” می نامند متوقف می شود.

در هفته های اخیر دو گروه حماس و جهاد اسلامی در غزه، که هر دو از حکومت ایران پول و اسلحه دریافت می کنند، به حملات موشکی و هوا کردن بادکنک های آتش زا به سوی خاک اسرائیل ادامه داده اند و ارتش اسرائیل در مقابل، بیش از یکصد هدف نظامی در غزه را مورد حمله قرار داده است.

اسرائیل در ادامه واکنش های تنبیهی علیه سازمان های ترور در غزه، گذرگاه مرزی را که نقطه انتقال آذوقه و کالا به داخل غزه است بست و ورود ماهیگیران غزه ای به آب های دریای مدیترانه را ممنوع ساخت. ولی دیروز رسما اعلام شد که این عملیات تنبیهی متوقف می گردد  گذرگاه بازگشایی می شود.

یک سخنگوی حماس گفت که شرایط دشوار زندگی در غزه و نیاز به کمک های مالی گسترده، آنان را ناچار ساخته تعرض علیه اسرائیل را به طور موقت متوقف کنند، ولی آنان هدف اصلی خود را که همانا برداشتن کامل محاصره دریایی و زمینی از جانب اسرائیل است تغییر نمی دهند.

سازمان عفو بین الملل در آخرین گزارش خود که امروز (چهارشنبه) انتشار یافت، از ادامه محاصره غزه به شدت انتقاد کرد.

تا کنون حدود هست میلیون متر مربع از بیشه زارهای اسرائیل خاکستر شده است

این سازمان از یاد برد که در گذشته، گروه های ترور به حکومت ایران و عناصر ستیز جوی دیگر اجازه ورد به غزه را دادند و به تکمیل تکنولوژی جنگی پرداختند و بیش از بیست هزار موشک و راکت به سوی اسرائیل پرتاب کردند و لغو محاصره دریایی و زمینی، غزه را به کانون بسیار بزرگتر ترور علیه اسرائیل مبدل خواهد ساخت.

مقامات اسرائیلی گفتند: حماس و جهاد اسلامی به جای آن که امکانات مالی خود را صرف بهبود وضع مردم سازند، و به ویژه به جای خرید تجهیزات پزشکی برای معالجه کورونا، آن را در امور جنگی و تهاجمی هزینه می کنند.

گفتنی است که مصر نیز عملیات تروریستی حماس و گروه های دیگر را مکروه می داند و همانند اسرائیل، به محاصره زمینی و دریایی علیه غزه ادامه می دهد.

تا کنون بیش از هشت میلیون متر مربع از بیشه زارهای اسرائیل به خاکستر مبدل شده است