حماس برای خوشخدمتی به رژیم ایران، تظاهرات را به آخرین جمعه رمضان موکول کرد

گروه های تروریستی حماس و جهاد اسلامی ازادی فلسطین اعلام کردند که اقدامات خشونت بار و اعتراضی خود را به مناسبت سالگرد جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل، که قرار بود دیروز (سه شنبه) برگزار شود، به روز آدینه آینده که آخرین جمعه ماه روزه رمضان است، موکول کرده اند.

حماس اعتراف کرد که این تصمیم به درخواست حکومت ایران اتخاذ شده تا در آن چه که رژیم ایران “روز جهانی قدس” می نامد انجام گیرد و حکومت ایران نبتواند آن را به حساب خود بنویسد.

خمینی در سال های نخست به قدرت رسیدن، برای آن که جهان اسلام را زیر فشار بگذارد و رهبری مسلمانان جهان را برای خود طلب کند، آخرین آدینه ماه رمضان را “روز جهانی قدس” اعلام کرد. ولی هیچ یک از کشورهای عرب و یا نهادهای مسلمان غیر شیعه از این فراخوانی استقبال نکردند.

اکنون برای نخستین بار، یک گروه از مسلمانان اهل تسنن که تا کنون میلیون ها دلار از حکومت ایران کمک مالی و تسلیحاتی دریافت کرده، حاضر می شود به ترتیبی به این فراخوانی رژیم ایران بپیوندد.

گروه جهاد اسلامی آزادی فلسطین حدود پانزده سال پیش توسط رژیم ایران در سرزمین فلسطینی برپا گردید که هدف آن رقابت با حماس بود که یک گروه اهل تسن محسوب می شود و پیرو گروه اِخوان المسلمین در مصر است که به شدت ضد شیعه می باشد.

ولی پول ایرانی موجب گردیده که حماس این بار تظاهرات علیه اسرائیل را به روز آدینه منتقل سازد، تا یک دستاورد ظاهری نصیب رژیم ایران گردد.

با توجه به این واقعیت که همه کشورهای اسلامی به فراخوانی “روز جهانی قدس” بی اعتنایی کرده اند، حماس نخستین و تنها گروه اسلامی اهل تسنن است که با خاطر پول، به فراخوانی رژیم ایران پاسخ مثبت می دهد.

قرار بود تظاهرات دیروز زیر عنوان “یَومِ انَکسه” برگزار شود که به معنی “روز بدبختی”است. علت برگزاری این مراسم، شکست بزرگ سه کشور عمده عربی از اسرائیل در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ می باشد.