حماس به تقلید از حکومت ایران تهدید می کند که “اگر اسرائیل غلطی کند” موشک باران خواهد شد

 

 

به شیوه حکومت اسلامی در ایران، اکنون یحیی سنوار سرکردۀ گروه تروریستی حماس در غزه، تهدید می کند که “اگر اسرائیل غلطی بکند”، حماس از غزه، اسرائیل را هدف سیلی از موشک های نقطه زن قرار خواهد داد. سنوار این تهدید را یک هفته پس از دیدار هیاتی از حماس از تهران و دیدار اعضای آن با علی خامنه ای مطرح می سازد.

تهدیدهای سنوار در رابطه با رشته تعرضاتی است که در روزهای اخیر در خط مرزی غزه با اسرائیل رخ داده و شماری از چریک های فلسطینی، در حالی که انواع وسائل جنگی در اختیار داشتند، به اسرائیل رخنه کرده و می خواستند به آدم کشی دست بزنند.

آخرین مورد این گونه تعرض ها، رخنه یابی یک چریک فلسطینی از غزه به خاک اسرائیل بود که در جریان رویارویی با او، یک سرباز اسرائیلی زخمی شد.

در تمام موارد این گونه رویارویی های مسلحانه، همیشه خرابکاران کشته شده اند. یکی از موارد هفته پیش، هلاکت چهار تروریست بود که مجهز به انواع اسلحه و امکانات، قصد ورود به خاک اسرائیل و انجام عملیات تروریستی گسترده داشتند.

یحیی سنوار در گفتگو با خبرنگاران گفت که حماس خود را بسیار قوی احساس می کند و انواع تجهیزات را در اختیار دارد و اگر، به گفته او “اسرائیل غلطی بکند”، حماس نقاط مختلف اسرائیل را به طور همزمان مورد حملات موشکی قرار خواهد داد. این سرکرده حماس در غزه، ادعا کرد که گروه او و دیگر سازمان های تروریستی، شمار زیادی موشک در اختیار دارند که قادرند ده ها فروند از آن ها را به طور همزمان به سوی خاک اسرائیل و به ویژه مراکز مسکونی در مرکز کشور شلیک کنند و موجب تلفات زیاد شوند.

یحیی سنوار در دیداری نیز که با گروهی از اهالی غزه داشت، به آن ها گفت که حماس مرتبا به گردآوری اسلحه و پرکردن انبارهای خود مشغول است و همچنان به حفر تونل های تهاجمی برای حمله به اسرائیل ادامه می دهد.

سرکرده حماس در حالی این سخنان را بیان می کند که ادعا می شود وضع اقتصادی در غزه بحرانی است و سازمان های بین المللی و همچنین امیرنشین قطر کمک های مالی برای اهالی غزه می فرستند.

در هفته های اخیر، با شدت گرفتن تعرضات تروریستی از غزه، برخی دست اندرکاران امور امنیتی گفته اند که ممکن است وضعی پیش آید که اسرائیل ناچار شود برای نابود کردن زیربنای تروریستی در غزه، وارد عملیات جنگی شود.

یک دیدگاه

Comments are closed.