حماس جسد سرباز اسرائیلی را تحویل نمی دهد، خانواده سرباز خواهان تلافی

دیوان عالی عدالت اسرائیل به دولت دستور دارد که موقتا از بازگردانیدن جسد یک ماهیگیر فلسطینی به غزه خودداری ورزد تا این موضوع مورد بررسی و تصمی گیری دقیق تری قرار گیرد.

سخن از جسد فردی است که هفته پیش در آب های ساحلی غزه هدف گلوله پاسداران دریایی اسرائیل قرار گرفت و هلاک شد.

این فرد در یک قایق ماهیگیری از آب های مجاز گذشته و وارد دریای باز شده بود که نیروی دریایی اسرائیل به او فرمان ایست داد. ماهیگیر به این فرمان بی اعتنایی کرد و همچنان به پیشروی ادامه داد و آنگاه هدف قرار گرفت و هلاک شد.

اسرائیل قصد داشت در پایان انجام تحقیقات، جسد این ماهیگیر را به غزه باز گرداند. ولی خانواده یک سرباز ناپدید شده اسرائیلی در غزه، موسوم به خانواده گولدین، با مراجعه به دیوان عالی کشور، تقاضای جلوگیری از این اقدام را کردند تا حکومت حماس در غزه زیر فشار قرار گیرد و بازمانده پیکر سرباز جان باخته اسرائیلی را در اختیار خانواده اش بگذارد.

حماس در غزه همچنان بازمانده پیکرهای دو سرباز اسرائیلی را در اختیار دارد، ولی برای بازگرداندن آن ها به اسرائیل خواستار ازادی صدها نفر زندانی تروریست است، امری که اسرائیل قاطعانه با آن مخالفت می ورزد

یک دیدگاه

  1. امیدواریم هر چه زودتر جسد سرباز رشید اسرائیلی به اسرائیل برگرداننده شود تا خانواده گولدین بتوانند برای این سرباز عزیز مراسمی در شایسته رشادت ایشان در اسرائیل برگذار کنند ، باز هم لنگه ننگی برای حماس که تاکنون جسد ایشان را به اسرائیل تحویل نداده است و از دیوان عالی عدالت اسرائیل صمیمانه تشکر میکنیم که این اقدام متقابل را به اجرا گذاشتند

Comments are closed.