حماس در ازای میلیونها دلار پول از رژیم ایران، اغتشاشات را “روز قدس” نامید

حوانان فلسطینی مشغول ساختن بادبادک های آتشزا هستند

حماس اعلام کرده که هر روز آدینه، در پایان نماز جمه، افراد خود را به طول خط مرزی با اسرائیل خواهد آورد تا به عملیات خشونت بار گسترده دست بزنند.

اسماعیل هنیه سرکرده گروه تروریستی حماس در نطقی در استانه تظاهرات امروز، اعلام داشت که تعداد قربانیان در اغتشاشات برای او مهم نیست، زیرا این بهترین وسیله ای که می تواند اسرائیل را ناچار سازد که محاصره غزه را برچیند.

از دیدگاه اسرائیل، این محاصره برای نظارت بر موادی که وارد غزه می شود ضرورت حیاتی دارد تا حماس و دیگر گروه های ترور نتوانند به تولید جنگ افزار بپردازند و امنیت اسرائیل را تهدید کنند.

علت دوم آن است که از ورود ماموران حکومت اسلامی ایران و کارشناسان گروه های ترور به داخل غزه جلوگیری شود تا نتوانند آن سرزمین را به پایگاه ترور و تعرض علیه اسرائیل مبدل سازند.

گفتنی است که دولت مصر نیز در این محاصره علیه غزه، با اسرائیل کاملا همکاری دارد، زیرا مصری ها نیز حماس را شعبه ای از اِخوان المسلمین مصر می دانند که هدف آن برانداختن دولت سکولار قاهره و برپایی یک حکومت اسلامی می باشد.

اسماعیل هنیه سرکرده حماس، در نطق روز گذشته (پنجشنبه) در عین حال که اعلام داشت تظاهرات خشونت بار تا روزی که محاصره برداشته شود، هر روز آدینه ادامه خواهد یافت، اعلام داشت که اگر پیشنهادهای جدی برای برداشتن محاصره مطرح گردد، او حاضر است آن را مورد بررسی قرار دهد.

حماس پیشتر گفته بود که به مبارزه “تا آزادی قدس” ادامه خواهد داد و حاضر است بهای سنگین آن را نیز بپردازد. او گفت: فلسطینی هایی که برای تسلط بر اورشلیم کشته می شوند، یک راست به بهشت می روند و شهید محسوب می شوند.

هنگام گزارش این خبر، نوعی آرامش نسبی در طول نوار مرزی اسرائیل و غزه برقرار است. ولی ارزیابی می شود که با پایان گرفتن نماز جمعه، در ساعات یعدازظهر امروز، ده ها هزار نفر دیگر از اهالی غزه به نزدیکی جدار مرزی با اسرائیل آورده شوند.

ارتش اسرائیل امروز (آدینه) به تدارکات دفاعی بسیار گسترده ای دست زده و صدها تک تیرانداز را در طول خط مرزی مستقر ساخته و هزاران سرباز را نیز در پیرامون نوار غزه پراکنده کرده برای جلوگیری از هجوم فلسطینیان به داخل اسرائیل آماده باشند.

ابراز نگرانی گردیده که امروز تعداد بیشتری از فلسطینیان، هنگام تلاش برای تعرض به جدار مرزی و ورود به خاک اسرائیل کشته شوند. رهبران برخی کشورها، از این که ارتش اسرائیل با گلوله واقعی با تظاهرات برخورد می کند انتقاد شدید کرده اند. ولی آن ها راه حلی ارائه نداده اند که بتوان بدون تلفات، اغتشاش علیه اسرائیل را کنترل کرد.

خطر دیگری که اسرائیل با آن روبرو می باشد، و انتقاد کنندگان، آن را نادیده گرفته اند، بادبادک های آتشزا می باشد که در ساعات پیش از ظهر امروز صدها بادبادک از داخل غزه به سوی خاک اسرائیل پرواز داده شد.

سربازان اسرائیلی مامور شده اند که برای مقابله با این شیوه تهاجمی کاملا هشیار باشند.

آگاهان می گویند که بادبادک آتشزا، در حال حاضر ارزان ترین و راحت ترین نوع آسیب رسانی به اسرائیل محسوب می شود. تهیه بادبادک و مجهز ساختن آن به مواد آتشزا حدود یک دلار هزینه دارد، ولی ممکن است میلیون ها دلار آسیب مالی وارد سازد. چند میلیون متر مربع از نواحی سرسیز و مزارع اسرائیل در ماه های اخیر در آتش سوخته است.

در شرق اورشلیم، در ساعات پیش از ظهر امروز ده ها هزار مسلمان، برای انجام نماز آخرین جمعه رمضان وارد محوطه مسجد الاقصی و مسجد عمر شدند. ده ها تن از ماموران انتظامی بر حفظ نظم نظارت می کنند.

در کرانه باختری رود اردن، اوضاع امروز شکننده بود، ولی هیچگونه درگیری جدی تا این ساعت گزارش نشده است. اهالی فلسطینی در کرانه باختری، به فراخوانی رژیم ایران در مورد آن چه که “روز جهانی قدس” نامیده اند، بی اعتنایی کرده اند.

بیش از یک میلیون متر مربع از بیشه ها و مزارغ اسرائیل طعمه آتش شده است

یک دیدگاه

  1. میلیونها دلار از پول مردم ایران را چگونه میتوانید به سازمانهای تروریستی به مانند حماس هدیه کنید ، که حتی به مردم و خلق خودشان هم رحم نمیکنند و مردم خود را به شهادت ترغیب میکنند ،چگونه میتوانید حق و پول ملت ایران را اینگونه برای شرارت در خاورمیانه حیف و میل کنید ،در عجب هستم چگونه عده ای از مردم ایران هنوز به ماهیت کثیف و غیر انسانی حکومت جعلی ایران و سردمداران جعلی آن حکومت پی نبرده اند ، و باز هم این جمله معروف و قدیمی که از ماست که بر ماست……….., ولی بهار نزدیک است

Comments are closed.