حماس می خواهد راه پیمایی میلیون نفری به سوی خاک اسرائیل برگزار کند

در همان حال که اسرائیل و مقامات بین المللی ابراز نگرانی می کنند که فلسطینی ها در غزه در شرائط بسیار دشواری زندگی می کنند و باید به کمک آن ها شتافت، گزارش می رسد که حماس، به عنوان قدرت حاکم در غزه قصد دارد یک راه پیمایی یک میلیون نفری به سوی خاک اسرائیل به راه اندازد و برای برگزاری آن ده میلیون دلار بودجه اختصاص داده است.

از مدت ها پیش گفته شده بود که حماس برای درهم شکستن محاصره نظامی از سوی اسرائیل، قصد دارد به چنین اقدام نمایشی دست بزند. برنامه حماس آن است که اگر یک جمعیت یک میلیونی جدار الکترونی بین غزه و اسرائیل را مورد حمله قرار دهد، اسرائیل با یک معضل غیرقابل حل روبرو خواهد شد و حماس خواهد توانست با این شیوه توجه جهانی را نسبت به تنگناهای خود جلب کند.

آگاهان نظامی می گویند: اگر یک میلیون نفر افراد غیرمسلح به خاک اسرائیل حمله برند، و با پاره کردن جدار امنیتی بکوشند وارد خاک این کشور شوند، بیرون راندن آنان، بدون تلفات و جراحات حمله کنندگان، دشوار و حتی غیرممکن خواهد بود.

اکنون سالیان دراز است که منابع امنیتی می گویند که حماس چنین برنامه ای را طرح ریزی کرده، ولی اکنون امکان اجرای آن بسیار نزدیک به نظر می رسد، و گفته می شود که حماس در سالروز استقلال اسرائیل و یا در روز گشایش رسمی سفارت آمریکا در اورشلیم قصد دارد به این اقدام نمایشی دست بزند.

فلسطینیان تاریخ پانزدهم ماه مه (کمتر از دو ماه دیگر) را “یَومُ النَکبَۀ” می نامند که به معنی روز نکبت و یا روز مصیبت است.

آگاهان سیاسی می گویند که حماس از چند هفته پیش، تمرینات خود را در استانه روز بزرگ آغاز کرده است. اکنون چند هفته است که روزهای جمعه صدها تن فلسطینی در غزه، خود را به جدار امنیتی اسرائیل می رسانند و به شعار دادن و عملیات خشونت بار می پردازند.

دست کم در دو مورد، فلسطینی هنگامی این تظاهرات و در پوشش آن ها، توانستند در خط مرزی با اسرائیل بمب بکارند که انفجار یکی از آن ها چهار سرباز اسرائیلی زخمی شدند.

 

8 دیدگاه‌

  1. به نام خدا.سرود ملی بزار حال کن بگو وطنم ای هستی من شورو سر مستی من بگو خدایا شکرت که این وطنو به من دادی با چنگو دندان حفظش میکنم حتی به قیمت خونم

  2. به نام خدا.ببین آقا محمد خان قاجار یک فرد خون ریزی بود ولی تا وقتی که بود ایرانو یک پارچه نگه داشت منم یه جورایی درکش میکنم شاید یه مواقعی دیگه آدم راهی نداشته باشه آخه من نمیدونم درجه فهم یک مردمم خوب یک شرطه خودش بیان اصلا ۴۰۰ ملیون عرب بیان وقتی مجبوری از خودت دفاع کنی خوب برن به جهنم مگه ۱۰ تا کشور عربی که مثل وحشیا اومدن چه غلطی تونستن بکنن این مسخره بازی ها نیست

  3. به نام خدا.سلام بر عیسی سلام حضرت مریم سلام بر روح القدس ببین خیلی باحاله هم تثلیثه هم شرکش اصلاح شده با دین باید این جوری حال کنی نه اینکه باهاش خودتو بخای دربه در کنی

  4. یه همچین اصلاحاتی با خود اسلام میتونه پیشرفت اسلام داعشیزم را کند کنه گفتم اگر بنی اسماعیل بخان طغیان کنند و تو جلوش نایستی خودم می ایستم حتی اگر بهم تهمت بزنن که سرباز کلیسا هستم

Comments are closed.