حماس کشته شدن افراد را جعل می کند که اسرائیل را در جهان جنایتکار نشان دهد

 

امروز، در نخستین جمعه ماه روزه رمضان، ارزیابی شده که حماس و دیگر گروه های تروریستی در غزه ممکن است آشوب و اغتشاش را از سر گیرند. گروه تروریستی “جهاد اسلامی ازادی فلسطین” که توسط حکومت ایران در غزه برپا شده، تلاش می کند که شعله های اعتراض و خشونت فروکش نکند و امروز نیز درگیری های گسترده ای با ارتش اسرائیل صورت گیرد که فلسطینیان بتوانند در صحنه جهانی از آن بهره برداری سیاسی کنند.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که حکومت ایران از طریق “جهاد اسلامی” میلیون ها دلار پول برای تامین هزینه عملیات اعتراضی شش هفته گذشته در اختیار حماس نهاده است.

با این همه، مقامات نظامی و انتظامی اسرائیل ارزیابی می کنند که ابعاد عملیات اعتراضی کمتر از تظاهرات پیشین باشد.

قرار است تظاهرات، حدود ظهر به وقت اسرائیل، و در پایان نماز روز جمعه آغاز شود.

عکس ساختگی زخمی شدن یک نوجوان فلسطینی که با عکس جسد عیسی مصلوب در آغوش مادرش شباهت تام دارد

در سطح ستاد فرماندهی ارتش اسرائیل این پرسش به دقت بررسی شده که چگونه می توان در عین حفظ امنیت اسرائیل و جلوگیری از تعرض فلسطینی به خاک اسرائیل، از شمار کشته شدگان و یا زخمی ها کاست.

در روزهای اخیر گزارش هایی منتشر شده که نشان می دهد چگونه حماس و دیگر سازمان های ترور فلسطینی می کوشند از طریق خبرنگاران و عکاسان آژانس های خبری بین المللی رسانه های جهانی را فریب دهند. اکثریت قریب به اتفاق این عکاسان و خبرنگاران که از غزه برای آژانس های بین المللی کار می کنند، همگی فلسطینی هستند و با حکومت خودگردان همکاری می کنند.

در یک گزارش آمده است که جریان کودک هشت ماهه ای که ادعا می شود براثر استنشاق گاز خفه کننده مرده است، ممکن است دروغ محض باشد. آشنایان امور می گویند که چگونه ممکن است مادری فرزند هشت ماهه خود را به مکانی بیاورد که در آن جا دود غلیظ آتش زدن لاستیک و بوی شدید گاز اشک آور فضا را برای نفس کشیدن بسیار دشوار کرده است؟

یک گُمان که در رسانه های بین المللی انتشار یافته آن است که این نوزاد در اثر بیماری و در خانه خود فوت کرده، ولی مرگ او را به اسرائیل نسبت داده اند که سود مضاعف ببرند: از یک سو اسرائیل را به جنایت متهم کنند و در رسانه های همگانی جهان که به دنبال خبرهای داغ و تکان دهنده هستند سروصدا به راه اندازند و هدف دوم آن که با نسبت دادن مرگ نوزاد به اسرائیل، او را “شهید” معرفی کنند و از حکومت ایران از طریق جهاد اسلامی، مقرری ماهیانه بگیرند.

نمونه دیگری از ترفندباری های تبلیغاتی  گروه های ترور فلسطینی برای بدنام کردن اسرائیل، عکس های ساختگی از قربانیان است.

گزارش یک روزنامه انگلیسی زبان که از عزای ماد در کشته شدن نوزادش در شورش غزه خبر داده است

در یکی از این عکس ها، نوجوانی دیده می شود که ظاهرا سخت مجروح است و جوان دیگری او را روی دو دست گرفته و جلوی دوربین ایستاده است. پشت سر آن ها در فاصله دوری گروه های سنگ پران فلسطینی دیده  می شوند. این عکس کاملا شبیه یک مجسمه مسیحی است که در آن حضرت مریم مادر حضرت مسیح فرزند مصلوب شده خود را روی دو دست گرفته است.

عکاس فلسطینی با گرفتن چنین عکسی، می خواسته به غربی ها که اکثرا مسیحی هستند، شباهت محنت مردم غزه را با مصلوب شدن حضرت عیسی مسیح تداعی کند. پرسش این است که اگر این نوجوان واقعا زخمی است، چرا جوانی که او را در دو دست گرفته، به سوی درمانگاه نمی دود، بلکه با آرامش خاطر در برابر دوربین می ایستد تا از او عکس یادگاری بگیرند. در این عکس هیچگونه اثری از زخمی بودن نوجوان دیده نمی شود.

در گذشته نیز بارها عکس ها و حتی فیلم هایی منتشر شده که جعلی و کارگردانی شده بوده است. سخنگوی ارتش اسرائیل تا کنون چند فیلم انتشار داده که در آن ها دیده می شود چگونه فردی که او را روی برانکارد خوابانده است و ظاهرا شتاب زده به بیمارستان می برند، پس از طی مسافتی از برانکارد پائین می آید و سالم و سرخوش به تظاهرات باز می گردد.

حماس به شرکت کنندگان در تظاهرات قول داده که هرکس زخمی شود، مقرری ماهیانه و پاداش نقدی خواهد گرفت و هر کس کشته شود، خانواده اش از مستمری دائم برخوردار خواهد گردید. بخشی از این هزینه کلان را حکومت اسلامی ایران و مقداری دیگر را امیرنشین قطر تامین می کند و مبالغ کلانی نیز از طریق اروپا و آمریکا جمع آوری می شود.

همان گونه که گفته شد، انتظار می رود که تعداد شرکت کنندگان در رویدادهای خشونت بار امروز کمتر ای دفعات پیش باشد. علت این امر، به گفته آگاهان، بهای گزافی است که از نظر تلفات و زخمی ها، حماس و دیگر سازمان های ترور ناچار به پرداخت آن شده اند.

گفتنی است که علیرغم آشوب در حط مرزی غزه با اسرائیل، و بهای انسانی سنگین آن، در نواحی فلسطینی نشین در کرانه باختری، ارامش نسبی برقرار است و در مواردی نیز که تظاهرات به راه افتاده، خشونت بار نبوده و کسی کشته یا زخمی نشده است/

حماس رشته اغتشاشات هفته های اخیر را زیر شعار “راه پیمایی عظیم بازگشت” برگزار می کند که مفهوم آن همجوم به داخل خاک اسرائیل و تسلط فلسطینیان بر این سرزمین است، که آن ها به این عملیات نام “بازگشت بزرگ” داده اند.

یک دیدگاه

  1. حماس و حزب الله هر دو فرزندان خلف خمینی و خامنه ای هستند که در مکتب شیعه درس خود را بخوبی فرا گرفته اند و حالا در حال امتحان پس دادن هستند.
    همانگونه که بدستور پدران آنان سینما رکس آبادان به آتش کشیده شد و تقصیر را به گردن ساواک و شاه انداختند و قصدشان از اینکار کشته سازی انبوه و کشاندن کارگران صنعت نفت به اعتصاب بود، حال نیز این موجودات با کشاندن مردم بیگناه به صحنه تظاهرات فرمایشی، از کشته پشته میسازند و با دروغ و تقیه که از ارکان فقه شیعه است، قصد دارند به اهداف پلیدشان نائل آیند، غافل از آنکه در عصر انفجار اطلاعات و اینترنت، مردم و بخصوص جوانان فریب این شارلاتانهای سیاسی و دیوثان فرهنگی را نخواهند خورد و همانگونه که می بینیم تعداد تظاهر کنندگان هر روز تحلیل میرود و دلارهای رژیم ایران نیز نمیتواند مردم غزه را گوشت دم توپ این فرصت طلبان مکار سازد!

Comments are closed.