ادامه حملات تروریستی علیه مردم اسرائیل توسط فلسطینی‌ها؛ امروز دو اسرائیلی کشته و دو تن زخمی شدند

در ساعات دیشب و دیروز، نیروهای نظامی اسرائیل توانستند دو تروریست فراری را شناسایی کنند و در صدد بازداشت آن ها برآمدند

گروه های تروریستی فلسطینی بر دامنه حملات مسلحانه خود علیه شهروندان اسرائیلی می افزایند. امروز (پنجشنبه) نیز چند تن از اسرائیلیان در کرانه باختری که در کنار جاده منتظر اتوبوس بودند، از داخل یک اتومبیل در حال حرکت، هدف رگبار گلوله قرار گرفتند و دو تن از آنان کشته شدند و دو تن دیگر به طور سطحی زخمی شدند.

این سوءقصد خونین، چهار روز پس از حمله تروریستی در یکی از جاده‌های کرانه باختری روی داد که در جریان آن، هفت تن هدف گلوله قرار گرفته و زخمی شدند. یکی از مجروحین، بانوی بارداری بود که زخم های شدیدتری برداشت و جنین هفت ماهه در رحم او نیز به سختی زخمی شد.

این جنین روز گذشته در بیمارستان درگذشت و همه تلاش‌های پزشکان برای نجات او بی نتیجه ماند.

مراسم خاکسپاری جنین، در حضور مادر و خانواده اش امروز (پنجشنبه) برگزار گردید. پدر بزرگ این جنین اعلام داشت که پیش از خاکسپاری، نام جنین را عمیعد ییسرائیل עמידע ישראל می گذارند. مفهوم نام، از این قرار است “ملت من اسرائیل، جاودان و پایدار است”. پدر بزرگ که یک روحانی است، گفت که تروریست ها حتی به مادر باردار نیز ترحم نمی‌کنند و افزود: قصد آنان از این جنایات، بیرون راندن یهودیان از سرزمین پدری است. ولی ما در این جا می مانیم و آن را آباد می‌کنیم.

در ساعات دیشب و دیروز، نیروهای نظامی اسرائیل توانستند دو تروریست فراری را شناسایی کنند و در صدد بازداشت آنها برآمدند. یکی از آن دو، تروریستی بود که دو ماه پیش وارد یک مجتمع صنعتی اسرائیلی در کرانه باختری شد و با شلیک گلوله یک بانوی جوان را به قتل رساند و سپس به سوی یک مرد جوان تیراندازی کرد و او را نیز به قتل رساند.

قاتل که به یک تیربار دست ساز به نام کارلو مجهز بود، توانست از محل بگریزد و خو را پنهان کند. تلاش مقامات نظامی و امنیتی اسرائیل برای شناسایی مکان پنهان شدن این فرد دو ماه به درازا انجامید، تا بالاخره روز گذشته محل اختفای او در داخل یک اردوگاه فلسطینی برملا شد.

این تروریست به فرمان تسلیم سربازان اعتنایی نکرد و به سوی آنان آتش گشود. در جریان تبادل آتش، خرابکار کشته شد ولی به سربازان اسرائیلی آسیبی وارد نیامد.

در یک درگیری دیگر، سربازان اسرائیلی تروریستی را شناسایی کردند که چهار روز پیش، از داخل یک خودرو در جاده‌ای در کرانه باختری، مسافران کنار جاده را هدف تیراندازی قرار داد و هفت تن را زخمی کرد که مادر باردار و جنین هفت ماهه او نیز در شمار زخمی شدگان بودند.

مقامات امنیتی اسرائیل بر این باورند که این تروریست تنها عمل نکرده، بلکه همدستانی داشته‌اند که هنوز شناسایی نشده‌اند.

گروه تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین که توسط رژیم ایران در مناطق فلسطینی نشین برپا شده، با انتشار بیانیه ای ادعا کرد که سوء قصد تروریستی امروز علیه شهروندان اسرائیلی در کنار جاده، که در جریان آن، دو تن کشته و دو نفر زخمی شدند، یک عمل انتقامی در مورد هلاکت دو تروریست در جریان عملیات دیروز بوده است.

در برخی نقاط کرانه باختری و به ویژه در محل هلاکت این دو تروریست، امروز صدها نفر فلسطینی به تظاهرات پرداختند و تروریست ها را قهرمانان ملی خواندند و به حمایت از جنایات آن ها شعار دادند.

معاون وزارت دفاع اسرائیل گفت: تا هنگامی که حکومت خودگردان فلسطینی به تروریست‌ها و خانواده‌های آنان مقرری می پردازد، موجب تشویق آنها در کشتار اسرائیلیان می‌شود.

در گذشته گفته شده که پرداخت مستمری، نشان آشکار حمایت حکومت خودگردان از ادامه عملیات تروریستی است. ولی محمود عباس رئیس حکومت خودگردان اعلام داشته که به هیچ قیمت، این مستمری را که در واقع پرداخت پاداش به قاتلان اسرائیلی ها می باشد، متوقف نخواهد ساخت.

 

3 دیدگاه‌

  1. تنها رژیم پلید وترورسم پرور وسرکوبگر جمهوری اسلامی ایران از اینگونه عملیات کثیف لذت می برد ودر ظاهرمیگویند که طرفدار صلح وآرامش هستند.

  2. تصور این همه خشونت و جنایت هم سخت است. براستی چرا بعض از انسانها چنین خون ریز و بی رحم هستند. کی کابوس آدم کشی و جنایت تمام می شود؟

Comments are closed.