حملات موشکی از غزه به خاک اسرائیل ادامه دارد و اهالی پیرامونی خواهان واکنش شدید ارتش هستند

گروه های ترور فلسطینی در غزه، شب گذشته (سه شنبه) یک بار دیگر به حمله موشکی علیه اسرائیل دست زدند و دو فروند موشک به هدف آسیب رسانی به جان شهروندان اسرائیلی ساکن  شهرک های پیرامونی غزه شلیک کردند که پیش از رسیدن به خاک اسرائیل، در داخل غزه به زمین افتادند.

با این همه، با شلیک موشک ها آژیر خطر در شهرک ها به صدا در آمد و مردم خودشان را به پناهگاه رساندند و پس از دقایقی از آن جا خارج شدند.

در روزهای اخیر پریدن از خواب و دویدن به سوی پناهگاه، به یک عادت برای اهالی این شهرک ها مبدل شده است. زیرا آن ها پس از شنیدن آژیر خطر، کمتر از یک دقیقه وقت دارند خود را به اتاق امن برسانند. مواردی بوده که سالخوردگان یا بیماران هنگام این دویدن به زمین خورده و زخمی شده اند.

ارتش اسرائیل این بار نیز نسبت به شلیک دو موشک واکنش نشان نداد. ولی اهالی شهرک های پیرامونی به دولت اعتراض می کنند و خواستار پایان بخشیدن به این وضع هستند.

از آدینه گذشته، جز در یک شب، گروه های ترور فلسطینی هر شب خاک اسرائیل را هدف موشک قرار دادند.

کابینه محدود سیاسی – امنیتی دولت، پس از نشستی که دو روز پیش با حضور رئیس ستاد کل ارتش برگزار کرد، اعلام داشت که برنامه ای چند مرحله ای برای واکنش در برابر تجاوزکاری ها تهیه کردند. انتشار این خبر موجب شد که شب همان روز موشکباری متوقف گردید ولی از فردای آن از سرگرفته شد.

شماری از اهالی شهرک های پیرامونی، هنگام دیدار رئیس ستاد از آن ناحیه، از وی خواستار شدند به این وضع پایان دهد.

در ده سال اخیر بیش از ۲۵ هزار موشک و راکت و خمپاره از داخل غزه به سوی شهرها و شهرک های اسرائیل شلیک شده و شماری تلفات جانی و خسارت مالی به دنبال داشته است. اسرائیل دو بار در سال های گذشته به عملیات نظامی در داخل غزه دست زد و هر بار، تعرض مسلحانه به مدت یک یا دو سال متوقف گردید، ولی در سال های بعد از سرگرفته شد.

حکومت اسلامی ایران نه تنها به حماس کمک های پولی و تسلیحاتی می رساند، بلکه گروه تروریستی دیگری به نام “جهاد اسلامی آزادی فلسطین” برپا ساخته که سیاست خشونت بارتری در مقایسه با حماس در پیش گرفته است.

این سازمان های ترور در روزهای اخیر تهدید کرده اند که به خاطر آشوب در بخش فلسطینی نشین اورشلیم، به حملات موشکی ادامه خواهند داد.