حمله اکبر گنجی(اکبر پونز)به شاهزاده رضا پهلوی:رفیق نتانیاهو مانند نخست وزیران اسرائیل خواهان نابودی سر اختاپوس در ایران است

اکبر گنجی،زندانی سیاسی سابق و از فعالان سیاسی اصلاح طلب در ایالات متحده با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی اکس نسبت به سخنان شاهزاده رضا پهلوی درباره اسراییل واکنش نشان داد و با حمله به شاهزاده رضا پهلوی،ایشان را دوست نتانیاهو خطاب قرار داده که خواهان برانداختن رژیم اسلامی است.

اکبر گنجی که در بزنگاه های مختلف به حمایت از رژیم پرداخته است این بار نیز به شاهزاده رضا پهلوی تاخته که چرا رژیم اسلامی را عامل آشوب در خاورمیانه می داند و از جامعه جهانی میخواهد که به جای مماشات کردن با رژیم ملایان و درگیر شدن با گروه های مورد حمایت رژیم سراغ خود رژیم برود و به گفته شاهزاده رضا پهلوی به جای درگیری با دُم مار سر مار که کلیت رژیم ملایان است را قطع کنند.

اکبر گنجی در پیام خود آورده: رفیق نتانیاهو که قصدش تشکیل پادشاهی مطلقه از طریق اسرائیل در ایران است، برای رسیدن به مقصود، نه تنها عیناً اهداف اسرائیلی ها علیه ایران را تعقیب می کند، بلکه الفاظی که برای رسیدن به این مقصود به کار می برد، عیناً تعابیر نخست وزیران اسرائیل است.

اکبر گنجی واژه ایران را به جای رژیم اسلامی به کار برده و سخنان نتانیاهو و دیگر مقام های دولت اسرائیل را بر علیه ایران دانسته که به هیچ وجه اینگونه نبوده و مقام های اسرائیلی بارها تاکید کرده اند که حساب رژیم ملایان از ملت ایران و کشور ایران جداست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه پیام خود نوشت:او(شاهزاده رضا پهلوی) که پیش از این خواستار سوریه ای کردن ایران از سوی غرب شده بود، حال از اسرائیل و دولتهای غربی تقاضا می کند به جای بمباران و نابودی غزه، ایران را بمباران و نابود کنید که اصل اختاپوس آنجاست و باید سر آن را قطع کنید.

هراس از سوریه ای شدن ایران و تجزیه ایران در صورت سقوط رژیم ملایان دو بهانه رژیم و هوادارانش از سالها پیش بوده که مردم ایران را بهراسانند که اگر رژیم سقوط کند ایران سوریه شده و یا تجزیه خواهد شد و این در حالیست که این خود رژیم ملایان است که باعث جنگ و ویرانی در سوریه است و باز هم این موجودیت رژیم اسلامی است که ماندگاریش تبعیض و تفرقه در ایران را در پی خواهد داشت.

اکبر گنجی در حالی شاهزاده رضا پهلوی را به حمایت از حمله نظامی به ایران متهم می کند که ایشان همواره و از سالها پیش تاکنون هرگونه حمله نظامی و راه حل نظامی را رد کرده و تنها بر یک گذار دموکراتیک آن هم بدست ملت ایران تاکید داشته و دارند.

رژیم اسلامی از بیش از دو دهه پیش عوامل خود را در قالب زندانیان سیاسی و مخالفان خود به خارج از کشور فرستاده و این افراد که غالبا جوایزی را نیز از بنیادهای مختلف خارجی دریافت کرده اند در بزنگاه های مختلف سعی در وارونه جلوه دادن حقایق و همچنین دلسرد کردن مردم مبارز ایران دارند.

اکبر گنجی یکی از عوامل سرکوب در دهه شصت بود که در میان نزدیکانش به اکبر پونز مشهور بوده چرا که او در خیابان ها بانوانی را که حجاب اجباری رژیم را رعایت نمی کردند مورد آزار و اذیت قرار داده و با فرو کردن پونز به سر آنها این بانوان را مجبور به رعایت حجاب اسلامی مورد نظر رژیم می کرده است.