حمله راکتی به پایگاه سربازان آمریکایی در حومه بغداد، نخستین سوء قصد مستقیم محسوب می شود

حمله راکتی به پایگاه سربازان آمریکایی در حومه بغداد، نخستین سوء قصد مستقیم محسوب می شود

حمله راکتی به پایگاه نیروهای آمریکایی در شمال بغداد، آخرین مورد از عملیات تعرضی رژیم ایران علیه ارتش ایالات متحده و منافع آن در منطقه محسوب می شود. هیچ گروه تروریستی هنوز مسؤولیت این حمله را به عهده نگرفته، ولی منابع اطلاعاتی تردیدی ندارند که شلیک این سه فروند راکت، توسط عوامل وابسته به حکومت ایران روی داده است.

اگر این ارزیابی درست باشد، در دو ماه اخیر این نخستین بار است که عوامل وابسته به حکومت ایران در منطقه، به طور مستقیم یک قرارگاه نظامی آمریکایی را هدف قرار می دهند. حملات پیشین، علیه نفتکش های غیرآمریکایی صورت گرفت که هدف آن آسیب رساندن به روند صادرات نفت ار طریق خلیج فارس بود.

این تهاجم راکتی، روز گذشته (دوشنبه) علیه پایگاه التاجی محل استقرار نیروهای آمریکایی در شمال بغداد  صورت گرفت. ولی از محل اصابت راکت ها و زیان های احتمالی، گزارشی منتشر نشده است.

پایگاه التاجی، که در ۳۵ کیلومتری شمال بغداد قرار دارد، مرکز مهمی برای پشتیبانی لجستیکی به شمار می‌رود و دارای باند فرودگاهی ویژه ای است این پایگاه پیشتر در دوره صدام حسین، رئیس‌جمهوری اسبق عراق متعلق به گارد ریاست جمهوری عراق بود.

به گزارش العربیه در این پایگاه ۲۵۰ سرباز آمریکایی مستقر هستند و همچنین دربرگیرنده آشیانه‌های تعمیر انواع هواپیماها و زاغه موشک، تجهیزات و مهمات است.

در ادامه این گزارش آمده است که پایگاه هوایی “بَلَد” در شمال بغداد، که محل استقرار جنگنده‌های اف ۱۶ آمریکا است  هفته گذشته نیز مورد هدف سه خمپاره قرار گرفت. که می توان گفت این دومین حمله از این نوع است.

العربیه نوشت : «نیروهای امنیتی عراق سکوی پرتاب این موشک را پیدا کرد اما تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.»

آمریکا بیش از ۵ هزار سرباز در بغداد دارد، اما این شهر محل استقرار  بسیاری از گروه‌های شبه‌نظامی شیعه از جمله حشد اشعبی است که تحت حمایت رژیم ایران است .

یک دیدگاه

  1. اگر ایالات متحده همچنان در مقابل رژیم ولایت فقیه واکنشی عملی انجام ندهد، واقعا وجهه خود را از دست می دهد، و به نوعی ترس از رژیم محسوب می شود و شاهد اعمال تروریستی بیشتری توسط این نظام شیطانی خواهیم بود.

Comments are closed.