حمله لفظی شدید علی خامنه ای به عربستان و امریکا:آنها دروغگو و ناقض حقوق بشر هستند

علی خامنه‌ای، ‌رهبر جمهوری اسلامی، امروز طی یک سخنرانی با حمله شدید به عربستان سعودی و ایالات متحده، آنها را به دروغ‌گویی و نقض حقوق بشر، به‌ویژه در یمن، متهم کرد.

او از جوانان هوادار رژیم خواست اجازه ندهند «دشمن» موفق به وارونه‌نمایی آنچه که وی حقیقت نامید  شوند و از سازمان ملل متحد در کنار آمریکا به خاطر شرایط حاکم بر یمن انتقاد کرد.

وی به این جوانان که در زبان حکومتی «افسران جنگ نرم» نامیده می‌شوند، توصیه کرد مقابل تلاش «دشمن» در «جنگ نرم» مبنی بر قطع کردن «زنجیره تواصی به حق و صبر» بایستند.

وی درباره «کار دیگر دشمن» مبنی بر «وارونه‌نمایی حقیقت و دروغگویی در باب حقیقت» به جنگ داخلی در یمن اشاره کرد.

واژه دشمن که در سالهای اخیر همواره و در هر سخنرانی پرکاربردترین کلمه ای بوده که خامنه ای از آن استفاده کرده است به ایالات متحده- اسرائیل و دولت های غربی و همچنین عربستان سعودی اطلاق می شود اما وی هیچگاه زبان به انتقاد از روسیه و چین نگشوده است و این در حالی است که این دو دولت به صورت مستقیم و روزمره مشغول به کشتار مسلمانان در کشورهای خود هستند.

خامنه‌ای همچنین اضافه کرد که بمباران مواضع حوثی‌های یمن از سوی نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان «با چراغ سبز خود دولت آمریکا اتفاق افتاده. آن موقع هم دولت دموکرات بر سر کار بود. چراغ سبز دادند و این دولت قسی‌القلب و سنگدل و ظالم عرب متأسفانه با مردم یمن دارد این جور رفتار می‌کند.»

اظهارات وی درباره دولت دموکرات‌ها در آمریکا در شرایطی بیان می‌شود که دولت دموکرات جو بایدن اعلام کرده تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی را تا پیش از بازگشت کامل تهران به تعهدات خود در برجام، لغو نمی‌کند.

علی خامنه‌ای با دفاع از حملات حوثی‌های یمن به مناطقی در عربستان سعودی، افزود که آنها با «وسایل دفاعی» ساخت خودشان، «به این بمباران‌های ۶ ساله جواب» می‌دهند.

گفتنی است دولت بایدن در روزهای نخست ورود وی به کاخ سفید اقدام به خارج ساختن گروه تروریستی حوثی های یمن از لیست تروریستی بود که کارشناسان آن را هدیه ای به رژیم آخوندی ایران دانستند.

خامنه ای همچنین از انتقادات غرب و سازمان ملل نسبت به حملات حوثی‌های تحت حمایت ایران به عربستان سعودی نیز انتقاد کرد و گفت: «به مجرد این که از طرف یمنی‌ها کاری انجام می‌گیرد فریاد تبلیغات اینها بلند می‌شود که آقا حمله شد… ترور شد… همه‌شان می‌گویند، سازمان ملل هم می‌گوید. واقعاً زشتی کار سازمان ملل در این زمینه از کار آمریکا بدتر است.»

خامنه ای در حالی حملات شدیدی به ایالات متحده و دولت های غربی می نماید که دولت حسن روحانی در تلاش است تا در فرصت باقی مانده تا پایان دولت به توافقی با ایالات متحده برسد و حداقل بخشی از تحریم ها برداشته شود.

اما علی خامنه ای خواهان برداشته شده یکباره و همه تحریم ها از سوی ایالات متحده است.

ایالات متحده این امر را رد کرده است.