حمله موشکی رژیم ایران به پایگاه نظامی آمریکایی در عراق، نرخ دلار در ایران را بالا برد

رئیس‌‌کل بانک مرکزی ایران ادعا کرد که علیرغم رویدادهای نظامی و بالا رفتن احتمال بروز جنگ، بازار ارز در ایرن به آرامش خود ادامه می دهد. ولی سامانه خبری اقتصاد نیوز نوشت : در پی حمله موشکی ایران به پایگاه های امریکایی، قیمت دلار با جهش شدید وارد کانال ۱۴ هزار تومانی شد

عبدالناصر همتی افزود: ادعای افزایش تحریم ها یک طبل توخالی است که حتی خودشان نیز باور ندارند ونشانه مهمی است از اینکه، آنچه تاکنون کرده اند با شکست مواجه شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز قیمت دلار در بازار تهران مانند روز قبل  رشد قیمت را تجربه کرد. دلار در بازار تهران که روز قبل تا ۱۳,۹۸۰ (سیزده هزار و نهصد و هشتاد ) تومان رسیده بود، امروز  (چهارشنبه) به ۱۴,۲۰۰ (چهارده هزار و دویست ) تومان رسید.

همتی گفت: بانک مرکزی، درخط مقدم جبهه مقاومت اقتصادی، با کمک دولت وسایر ارکان نظام ،شرایط را به گونه ای مدیریت کرده است که خنثی شدن تلاشهای آمریکا درفشار حداکثری گواه آن است.بانک مرکزی،با قدرت بیشتر وباتدبیر لازم تلاش خود را برای خنثی سازی هرگونه تلاش برای بی ثباتی بازارها خواهد کرد.

همتی  افزود: اطمینان دارم ،مدیریت علمی و دقیق بازارها تا کنون موفق بوده و لذا با قوت ادامه پیدا خواهد کرد. بانک مرکزی سیاست های پولی و ارزی موردنظر خود برای کمک به رشد اقتصادی و کنترل تورم را در ادامه سال جاری و سال آینده عملیاتی میکند.

وی گفت :  لایحه بودجه ابزارهای مناسبی را برای تحقق این اهداف پیش بینی کرده است و این اقدامات کمک لازم به کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی را خواهد کرد.

3 دیدگاه‌

  1. نرخ دلار را اخوندها زیاد کرده اند که دوباره به طور غیر مستقیم از جیب های خالی مردم بیشتر بدزدند. واقعا که در دزدی و حیله مانند ندارند!!

    ما چقدر احمق بودیم که برای اخوندها راه تاخت وتازشان را در فاجعه ۵۷ هموارتر کردیم.

  2. بالاتررفتن قیمت دلاروسایر ارزهای جهان شمول به معنی آنست که قدرت پول ملی و پشتوانه های آن کمتر از سابق شده است. از طرفی دیگر معنی آن اینست که سپاه قدس وسپاه پاسداران پولهای بیشتری را ازبابت مابه التفاوت دلار وسایر ارزهای جهان روا درمبادلات به چنگ خواهند آورد ودولت نیز خزانه خالی را کمی پرترخواهد نمود.

  3. کشتن قاسم به دجالگری خامنه ای کمک کرد و او موضوع قیام آبان ماه را با خدعه کشتن سلیمانی سرپوش گذاشت ، حال برای فعالیت در جهت انتخابات فاشیستی ، نمایشی دیگر را تدارک میبیند

Comments are closed.