حمله نیروی هوایی اسرائیل به اهدافی در غزه، در واکنش به پرتاب بالن‌های آتش‌زا از سوی حماس

سازمان تروریستی حماس، پس از گذشت سه هفته از آخرین پرتاب بالن‌های آتش زا به داخل خاک اسرائیل، در یک ماجراجویی و شرارت جدید، بار دیگر دست به پرتاب بالن‌های آتش‌زا زد. دیروز (یکشنبه)، حدود ۳ مورد آتش سوزی در منطقه اِشکول گزارش شد. یک بازرس آتش نشانی در محل حضور پیدا کرد و تأیید کرد که آتش سوزی‌ها، بر اثر برخورد بالن‌های آتش‌زای حماس روی داده‌اند.

در واکنش به پرتاب بالن‌های آتش‌زا توسط تروریست‌های حماس، نیروی هوایی ارتش دفاعی اسرائیل به چندین هدف تروریستی در شهر غزه و خان ​​یونس حمله کرد. تاکنون تلفات غیرنظامیان در اثر این حمله، گزارش نشده است.

از جمله اهدافی که مورد حمله قرار گرفتند، زیرساخت‌های زیر زمینی حماس و دو پایگاه نظامی یکی در شهر غزه و دیگری در خان یونس بوده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: «ارتش اسرائیل به یک اردوگاه نظامی متعلق به سازمان تروریستی حماس حمله کرده است. جنگنده‌های ما یک اردوگاه نظامی با تعدادی ساختمان و تونل و تجهیزات مورد استفاده سازمان تروریستی حماس در نوار غزه را هدف قرار دادند. این پایگاه تروریستی، در نزدیکی اماکن غیرنظامی از جمله یک مدرسه واقع شده است. این حمله در واکنش به پرتاب بالن‌های آتش‌زا به خاک اسرائیل انجام شد.»

سخنگوی ارتش اسرائیل افزود: «ارتش به شدت به ادامه تلاش های تروریستی از نوار غزه پاسخ خواهد داد.»

گفتنی است حماس نیز مانند حزب الله لبنان، سلاح‌ها و مهمات خود را در اماکن مسکونی و نزدیک مدرسه‌ها پنهان می‌کند تا از افراد غیر نظامی و کودکان، به عنوان سپر انسانی در برابر حملات هوایی اسرائیل استفاده کند.

در واکنشی دیگر به اقدام تروریستی حماس در پرتاب بالن‌های آتش‌زا، ارتش اسرائیل فضای ماهیگیری در نوار غزه را از ۱۲ مایل به ۶ مایل دریایی کاهش می‌دهد.

دومین پرتاب بالن‌های آتش‌زا از غزه در طی سه روز؛ نیروی هوایی اسرائیل به دو هدف حماس در غزه حمله کرد