حوثی‌ها ی وابسته به حکومت ایران عامل تنش زایی علیه سعودی، هستند

دولت قانونی یمن در واکنش به تشدید حملات موشکی و پهپادی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت حکومت ایران علیه مناطق مسکونی و غیرنظامیان در پادشاهی عربی سعودی، اعلام کرد که ادامه این اقدامات تروریستی نشان از موضع حقیقی این گروه شبه‌نظامی در قبال صلح و سرسپردگی آنها به توطئه‌های ایران است.

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن حملات تروریستی حوثی‌ها علیه مناطق مسکونی غیرنظامی و تاسیسات حیاتی را “تهدیدی جدی علیه جان غیرنظامیان و امنیت و صادرات انرژی و اقتصاد جهان” عنوان کرد.

وی همچنین گفت تشدید حملات حوثی‌ها تاکید بر آن است که شبه‌نظامیان حوثی جز با تشدید فشارهای سیاسی و نظامی و اعمال تحریم‌های بین المللی علیه این گروه شبه‌نظامی و رهبران آن به عنوان جنایتکاران جنگی، به الزامات صلح اعتنایی نخواهند کرد.

الاریانی همچنین از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل متحد خواست تا به مسئولیت‌های‌شان در مقابله با فعالیت‌های تروریستی و محافظت از امنیت و صلح منطقه‌ای و بین‌المللی عمل کنند.

وی همچنین بر ضرورت بازداشتن سیاست‌های ویرانگر ایران و حد گذاشتن برای تلاش‌های آن در تضعیف راهکارهای مسالمت‌آمیز لازم، طولانی کردن مدت جنگ و کودتا که با بی‌اعتنایی به اوضاع انسانی وخیم در یمن صورت می‌گیرد، تاکید کرد.

یادآور می شود که  ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز گذشته (پنجشنبه) ۸ فروند پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی که برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآمده و هدایت شده بود را رهگیری و منهدم کرد.

در این حملات پیکارجویان حوثی کوشیدند دو دانشگاه جازان و نجران را مورد هدف قرار دهند.

ائتلاف علاوه بر رهگیری و انهدام این پهپادها، تایید کرد که  یک فروند موشک بالستیک حوثی‌ها که از صنعاء پایتخت یمن شلیک شده بود، در منطقه الجوف سقوط کرد.

تشدید حملات حوثی‌ها تنها چند روز پس از اعلام ابتکار سعودی برای پایان دادن به بحران یمن که شامل برقراری آتش‌بس در این کشور است، صورت می‌گیرد.