حوثی های یمن بار دیگر عربستان را تهدید به حمله کردند

حوثی های نیمه شیعه یمن، که به عنوان مزدوران حکومت اسلامی ایران در منطقه عمل می کنند، چند روز پس از آن که اعلام کردند از ادامه حمله نسبت به عربستان سعودی دست بر می دارند، دوباره تهدید کرده گفتند که اگر عملیات جنگی ارتش عربستان در یمن ادامه یابد، با پاسخ بسیار شدیدتر از جانب نیروهای مسلح حوثی روبرو خواهد شد.

یکی از فرماندهان حوثی ها به نام هشام اشرف گفت :  «در صورت تداوم حملات ائتلاف سعودی در یمن، پاسخ ما شدیدتر خواهد بود».

فرمانده هان نظامی حکومت ایران در روزهای اخیر ادعا کرده اند که  حوثی ها انقدر قوی شده اند که قادرند منطقه را تحت کنترل و حملات خود قرار دهند و جنگنده های رادار گریز ایالات متحده را سرنگون کنند.

هشام شرف آنچه که خود را وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن نامید که  منحصرا از حوثی ها تشکیل شده است هشدار داد، در صورتی‌که ائتلاف سعودی طرح صلح پیشنهادی ما را در زمینه توقف حملات پهپادی و موشکی به عربستان نپذیرد ما طرح‌های و برنامه‌های آماده برای پاسخ شدیدتر را داریم.

این عضو گروه حوثی ها ی تحت حمایت علی خامنه ای به تقلید از مقامات حکومت ایران  تهدید کرد : «اگر ائتلاف متجاوز با ابتکار عمل رئیس شورای عالی سیاسی یمن موافقت نکند ما طرح‌ها و برنامه‌هایی برای پاسخ داریم .

وی افزود: ما خواهان  صلح و توقف خونریزی در یمن هستیم” در شرایط صلح، شاخه زیتون تقدیم می‌کنیم و در شرایط جنگی، چنان” به متجاوزان” رنج و سختی خواهیم دادیم که هرگز تصورش را نخواهند کرد».

در حملات پهپادی و موشکی به پالایشگاه آرامکو عربستان حوثی های یمن ادعا کردند که این حملات کار آنان بوده است اما آمریکا و عربستان و کشورهای اروپایی  بر اساس شواهد و مستندات می گویند کار حکومت ایران است .

پرزیدنت امانوئل مکرون پیشتر در این باره  گفته بود که حوثی ها چنین تجهیزاتی ندارند و این حملات کار ایران است .

گفتنی است حکومت ایران در کنار حمایت های مالی و نظامی،خود از گروه های تروریستی حماس ،حزب الله لبنان ،  حشدالشعبی و زینبیون از گروه حوثی های نیمه شیعی یمن نیز حمایت می کند .

فرمانده هان نظامی ایران ادعا می کنند که  حوثی ها انقدر قوی شده اند که قادرند منطقه را تحت کنترل و حملات خود قرار دهند. حکومت ایران از حوثی ها  مانند سایر گروه های تروریستی در منطقه برای رسیدن اهداف خود استفاده می کنند .

یک دیدگاه

 1. قوی شدن تروریسم منطقه ای باحمایت های همه جانبه
  رژیم قرون وسطایی جمهوری اسلامی وازحقوق اساسی ۸۰
  میلیون نفرایرانی انجام شده است رژیمی که فقط زبان جنایت
  وظلم وغارت واختلاس رامیشناسدوباهرچه انسان وانسانیت
  بیگانه است
  دین فروشانی که آز پستان دین شیردنیارا رامیدوشند وحق را
  عملاباباطل درآمیخته ودرجزمیت مطلق اندیشی فاشیستی خود
  وجنگ وجدال باجهان درپی ارضای عقده های تاریخی واپسگرا
  یانه خویش میباشند
  هرگونه اهمال وسستی دربرخورد بااین پلیداندیشان -درنهایت
  به ظهور هیتلری نوین باعقاید بنیاد گرایانه خواهدانجامید
  که بادست یازیدن به سلاح هسته ای- ایران که هیچ-
  حتی تمدن وفرهنگ بشری رابه خاک وخون ونابودی خواهند
  کشانید
  گاهی اوقات حتی زودترین زمان نیز دیر است!

Comments are closed.