حکم هفت سال زندان یک دانشجوی تلاشگر، از جانب دادگاه تجدید نظر هم تائید شد

 

 

 


دادگاه تجدیدنظر حکومت ایران حکم ۷سال زندان و ۷۴ضربه شلاق علیه پدرام پذیره، دانشجوی دانشگاه تهران، را تایید کرد .
دادگاه تجدیدنظر حکم هفت سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق صادره از سوی دادگاه انقلاب تهران را برای پدرام پذیره، دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی و رسانه دانشگاه تهران را مورد تائید قرار داد. این دانشجو از بازداشت شدگان پس از اعتراضات دی۱۳۹۶ بود که اکنون مجازات تعیین شده برای وی، مورد تائید دادگاه تجدید نظر قرار می گیرد.

 مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران،گفته بود که تنها در دانشگاه تهران بیش از  ۴۱ دانشجو در جریان اعتراضات دی۱۳۹۶ پرونده قضایی تشکیل شد. این مقام دانشگاه تهران در اسفند همان سال ابراز امیدواری کرد که دانشجویان بازداشت شده دانشگاه تهران با “حداکثر رافت اسلامی قوه قضاییه” هر چه زودتر به کلاس‌ها بازگردند.

پروانه سلحشوری، نماینده مجلس ،نیز ۲ سال پیش تعداد  دانشجویان بازداشت شده در اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ را نزدیک به ۱۵۰ تن اعلام کرد و گفت: “هرچند می‌دانیم که فهرست موجود احتمالا فهرستی قطعی و ۱۰۰ درصد دقیق، کامل و موثق نیست اما  به‌خوبی نشان می‌دهد که آمار دانشجویان بازداشتی بیش از ۵۵ نفر و ۹۰ نفری هستند که در مقاطعی اعلام شد.”

گفتنی است شماری از این دانشجویان حتی در تجمع‌های اعتراضی شرکت نداشتند و وزارت اطلاعات دولت حسن روحانی اعلام کرد که این دانشجویان را در اقدامی “پیشگیرانه” بازداشت کرده است.

طی چند ماه گذشته، احکام زندان و شلاق بسیاری از دانشجویان بازداشت شده در اعتراضات دی۱۳۹۶ از سوی دادگاه تجدید نظر تایید شده و تعدادی از این دانشجویان اکنون در حال تحمل دوره محکومیت زندان هستند.