حکومت اسلامی، مردم کشور ثروتمند ایران را به سرعت به مردم نگون بخت کره شمالی نزدیک می کند

آیا ایران از نظر فقر و گرسنگی و بیماری، به کره شمالی نزدیک می شود؟ بسیاری از اخباری که در سال های اخیر انتشار می یابد، حکایت از آن دارد که مردم کشور ثروتمند ایران روز به روز فقیرتر می شوند و از نظر سطح زندگی به درجه مردم کره شمالی سقوط می کنند.

رژیم کمونیستی پیونگ یانگ در چهار دهه اخیر، بیشترین بخش از توانایی های مالی خود را به تولید بمب هسته ای و ساخت انواع موشک های جنگی اختصاص داده تا بتواند جلوی هرگونه حمله نظامی کره جنوبی و یا ارتش ایالات متحده را برای برانداختن آن رژیم بگیرد. ولی این موفقیت، به حساب رفاه و آسایش مردم کره شمالی تمام شده که هر روز فقیرتر و گرسنه تر می شوند. اکنون آمار رسمی نشان می دهد که حکومت اسلامی، مردم ایران را نیز به سرعت به همین سرنوشت نزدیک می کند – و این در حالی که ایران در گذشته یکی از پرتوان ترین کشورهای منطقه و جهان بود و شاه فقید امیدوار بود ایران را از نظر سطح زندگی مردم به پایه کشورهای پیشرفته جهان برساند.

مدیر تغذیه  وزارت بهداشت ایران، خانم زهرا عبداللهی اعلام کرد که سوء تغذیه در ایران، که عامل اصلی آن افزایش فقر است، ابعاد لاغری کودکان در برخی مناطق ایران را دو برابر کرده است. سازمان بهداشت جهانی پیشتر اعلام کرده که سوء تغذیه، به ویژه در کودکان باعث افزایش مرگ و میر آن ها، کوتاهی قد و لاغری اندام می شود و کودکان به علت ضعف جسمی، هدف انواع بیماری های قرار می گیرند.

شمار فزاینده ای از سران خانواده ها در ایران می گویند که به علت نبود امکانات مالی، خود و کودکانشان روزانه به یک وعده غذا بسنده می کنند و از آن جا که بهای گوشت و مرغ و لبنیات و انواع خوراکی های ضروری دیگر روز به روز بالاتر می رود، آن ها را از خرید این نواع خوراکی محروم می سازد و در نتیجه پروتئن و دیگر مواد ضروری به بدن کودکان می رسد و آنان را در معرض بیماری و مرگ، در ابعادی بیش از معمول، قرار می دهد.

خانم زهرا عبداللهی تایید کرد که فقر مالی باعث گردیده که در برخی مناطق ایران، سوء تغذیه، به ویژه در میان کودکان بالای پنج سال و همچنین نوجوانان و جوانان دو برابر و حتی بیشتر شود.

او می گویند که روند سوء تغذیه در برخی استان های ایران، به ویژه در دو سال اخیر، همچنان رو به بالا بوده است. او می گوید که در دو سال گذشته،  روند افزایشی داشته و به عنوان مثال، در استان سیستان و بلوچستان دو برابر گردیده است – یعنی به ۱۲ درصد رسیده است.

در استان خراسان جنوبی، در سه سال گذشته این معیار از پنج درصد به هشت درصد افزایش یافته است. در استان های کرمان، هرمزگان و خوزستان هم نگران کننده اعلام شده است.

در سال های اخیر سطح زندگی مردم به تنها به علت چپاول بیت المال و انتقال بودجه های کلان به برنامه های اتمی و موشکی، و همچنین کمک مالی به سازمان های ترور جریان داشته، بلکه تغییرات اقلیمی و کاهش بارندگی و همچنین ویروس کورونا، بر میزان این نگون بختی افزوده و عدم امنیت غذای را بیشتر کرده  است.