حکومت اسلامی ایران از هر فرصتی برای کشتار کردها استفاده می کند

اقدام تروریستی علیه راهپیمایی روز قدس در سنندج توسط رسانه های وابسته به حکومت ایران هم پخش شد و هم تکذیب شد.

به گزارش رسانه های وابسته به حکومت ایران ، علی آزادی، فرمانده نیروی انتظامی کردستان اعلام کرد که سه نفر که به گفته وی، قصد انجام اقدام “تروریستی” در راهپیمایی روز قدس در سنندج را داشتند بازداشت شده‌اند.

علی آزادی دیروز بدون اشاره به  نام افراد بازداشتی و جزئیات این اقدام “تروریستی”  گفته بود که این افراد قبل از اینکه دست به اقدامی بزنند، دستگیر شدند و  سه اسلحه،۱۳ خشاب و ۳۹۰ فشنگ جنگی به همراه داشتند.

سران حکومت ایران،  گروه‌های کرد مسلح مخالف حکومت را “ضد انقلاب” و “تروریست” می‌خوانند.

بعد از چند ساعت از نشر این خبر در رسانه های وابسته به حکومت ایران، محمدحسین رجبی، فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر استان کردستان این خبر را تکذیب کرد و گفت:  وجود هرگونه “اقدام تروریستی” علیه راهپیمایی روز قدس در شهر سنندج را شایعه دانست و اخبار منتشر شده در این‌باره را رد کرد.

به گزارش سازمان حقوق بشری هەنگاوکردستان ، در واکنش به خبر دستگیری یک تیم تروریستی که  قصد خرابکاری در روز قدس داشتەاند، اعلام کرد: با پیگیری های صورت گرفته از سوی سازمان هه نگاو معلوم شد کە این سە نفر بە نام های “صلاح ساعدی” ، “حیدر ساعدی” و “داوود احمدی” چهار روز پیش  (١ خرداد ٩٨ / ٢٢ مەی ٢٠١٩) از سوی نیروهای ادارە اطلاعات در روستای گاودرە بازداشت شدەاند و ربطی به اقدام تروریستی در روز قدس ندارند.

هەنگاو سازمانی مستقل است که نقض حقوق بشر در کردستان (ایران) را پوشش می دهد

یک منبع امنیتی کە نخواست نامش فاش شود با تکذیب این خبر اعلام کرد کە افراد بازداشت شدە پیشمرگە هیچ کدام از احزاب نبودە و ١٠ روز پیش در یکی از روستاهای اطراف سنندج بازداشت شدەاند.

دو ساعت پس از انتشار این پیام و از آنجایی کە خبر بازداشت این افراد پیشتر رسانەای شدە بود و نهادهای امنیتی نمی توانستند ادعا کنند کە امروز بازداشت شدەاند، روابط عمومی قرارگاه استانی شهید شهرامفر با انتشار بیانەای ضمن تکذیب خبر بازداشت گروهی کە قصد تعرض بە حاضرین در راهپیمایی را داشتەاند اعلام کرد ” هیچ‌گونه دستگیری و تجاوزی به راهپیمایان سنندجی در روز قدس صورت نگرفته و مطرح کردن چنین اظهاراتی اصلاً صحت ندارد.“