حکومت اسلامی ایران بین چکش آمریکا و سندان مقاومت ملت ایران گیر کرده است. تفسیر سیاسی هفته، نوشتۀ منشه امیر

تفسیر سیاسی هفته
نوشتۀ: منشه امیـر

دانلود فایل صوتی

حکومت اسلامی ایران اکنون مدتی است که خود را بین چکش و سندان احساس می کند و بیم دارد که روزهای عمرش دارد به پایان می رسد و سخت در تلاش است راهی بیابد که همچنان بر کرسی قدرت تکیه زند و ستمگری کند و به شیوه هایی دست بزند که بتواند برای همیشه صدای اعتراض مردم را خاموش سازد و به آرزوهای مالیخولیایی خود برای تسلط بر دنیای اسلام و کشورهای منطقه دست یابد.

از یک سو، رژیم با چکش آمریکا روبرو شده، که سران آن دائما تکرار می کنند که با چنین رژیم فتنه گری کنار نخواهند آمد و با آن مدارا نخواهند کرد و در برابرش قاطعانه خواهند ایستاد و پوزه اش را به خاک خواهند مالید.

این سیاستی است که این روزها، و تقریبا هر روز، از زبان رهبران آمریکا می شنویم.

دونالد ترامپ می گوید: اگر اوباما با شما مهربان بود، ما مهربان نیستیم.

برای نخستین بار در تاریخ آمریکای مدرن، ترامپ اعلام می کند که با خیزش مردمی در ایران همبستگی دارد.

مایک پنس می گوید: پس از سرکوب داعش، هنگام آن است که به زیاده خواهی های رژیم ایران بپردازیم.

نیکی هیلی می گوید: باید قاطعانه با فتنه گری های رژیم ایران رویارویی کرد و آن ها را سرجایشان نشاند.

و مایک پمپئو می گوید: اگر رژیم ایران به منافع آمریکا در منطقه و جهان آسیب برساند، با اقدامات تلافی جویانه روبرو خواهد شد.

نیازی نیست به گفته های دیگران اشاره کنیم، ولی تو گویی کل ساختار حکومتی در ایالات متحده بسیج شده است که سر مار را بکوبد و دستان این اختاپوس را یکی پس از دیگری قطع کند.

سپاه پاسداران و نهادهای مالی آن و فرماندهانش را هدف قرار داده و آن ها را تحریم می کنند.

به سراغ حماس می روند که هر سال صدها میلیون دلار از پول ملت ایران را صرف ترور علیه اسرائیل می کند. این بار اسماعیل هنیه سرکرده حماس را در فهرست سیاه قرار می دهند.

و حالا یک بار دیگر نوبت حزب الله لبنان است که مورد تحریم های شدید تر و موثرتر ایالات متحده قرار گیرد.

این ها دستان آن اختاپوش حکومت اسلامی ایران است که یکی پس از دیگری باید قطع شود.

آمریکای ترامپ نشان داده که به حرف بسنده نمی کند، بلکه عمل می کند – و ضرباتی که بر رژیم ایران و عوامل مزدور آن وارد می آورد بسیار دردناک است.

خمینی گفته بود: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

او فردی نابخرد و ناآگاه از معادله های جهانی بود و از آن هنگام تا کنون ایران زیان های بسیار از ستیز با آمریکا متحمل شده و امروز آمریکاست که قاطعانه می خواهد پوزه رژیم ایران را به خاک بمالد.

اروپا هنوز تردید می کند. اروپا هنوز تجارت با ایران را ترجیح می دهد و حاضر نیست از بازاری به این بزرگی صرفنظر کند. ولی اروپائیان نیز چاره ای نخواهند داشت جز آن که به آمریکا اقتدا کند، از آمریکا فرمانبرداری کنند و دستور آمریکا را نادیده نگیرند.

ترامپ ۱۲۰ روز به آن ها مهلت داده که بروند با رژیم ایران گفتگو کنند و کاستی های برجام را برطرف سازند، که اگر چنین نکنند، آمریکا بی چون و چرا برجام را ترک خواهد گفت و آن وقت اروپا تنها می ماند در برابر روسیه و چین و حکومت ایران که سیاست های آن ها را خوب می شناسیم و می دانیم که برایشان خاک ایران و ثروت ایران و منافع ملی ایران نردبانی است که برای تامین منافع خود می توانند از آن بالا روند.

این همان چکشی بود که به آن اشاره کردیم.

ولی سر حکومت ایران، روی یک سندان سخت نیز قرار گرفته که اگر چکش فرود آید، راه گریزی برای رژیم باقی نمی گذارد و ضربۀ وارده ممکن است سرنوشت ساز باشد.

ظاهرا خرسند هستند از این که خیزش مردمی را سرکوب کردند و تظاهرات را خاموش ساختند و آرامش ظاهری را باز گرداندند.

آمدند و چند ده نفر را کشتند و چند هزار نفر را بازداشت کردند و باعث مرگ چند زندانی دیگر نیز گردیدند و ظاهرا آب ها از آسیاب افتاد.

ولی مردم ایران ققنوس وار دوباره به پا خاسته اند. این بار به شیوه تازه ای برای بیان ناخرسندی خود دست زده اند و آن شال سفید رنگی است که ظاهرا حجاب را تداعی می کند و آن را به یک چوب می آویزند و روی جای بلندی میایستند و آن را به اهتزار در می آورند.

اقدام دلاورانه یک بانو جوان که برای نخستین بار این کار را کرد، به سرعت در سراسر کشور شیوع می یاید و ده ها و صدها زن را می بینیم که نفرت خود نسبت به حکومت را با این شیوه (که هیچ چیز مسالمت آمیزتر از آن نیست) بیان می دارد.

و این بار مردان و جوانانی را می بینیم که آن ها نیز به این نمایش مردمی پیوسته اند.

آن ها می توانند یک صد نفر را در بازداشت نگاه دارند، یک هزار نفر را در بازداشت نگاه دارند. پنج هزار نفر را به زندان بیاندازند. ولی آیا می توانند هشتاد میلیون انسان را حبس کنند؟

آیا همانگونه که بشار اسد برای ادامه حکومت خود سپاه پاسداران ایران را به کمک طلبید، و حزب الله لبنان را وارد معرکه کرد، رژیم ایران نیز دست به دامان گردان های فاطمیون و زینبیون افغانی و عراقی و شیعه ستیزجوی خواهد شد تا بتواند مردم ایران را سرکوب کند؟

آیا بیم ندارد که افراد سپاه پاسداران و بسیج و لباس شخصی ها و حتی سربازان ارتش به خشم آیند و به رژیم پشت کنند و از صفوف آن بیرون آیند و به مردم بپیوندند و به ناگهان همه ساختار امنیتی و سرکوبگری رژیم فرو ریزد؟

آیا به سرنوشت اتحاد شوروی و چین کمونیست فکر کرده اید؟

شما ملت ایران را دست کم گرفته اید؟

این همان سندان است. ملت ایران آن سندان است که سر حکومت ایران را روی آهن سرد خود احساس می کند، تا اگر چکش فرود آمد، ضربه کاری تر باشد.

ملت ایران، پرده حجب و حیا را در برابر این رژیم دریده است.

در واقع، شعارهای مردم ایران همه کژی ها و کاستی های حکومت را شامل می شود. کاستی هایی که رژیم هرگز نتوانسته و نخواهد توانست آن ها را جبران کند.

مردم علیه بحران اقتصادی شعار داده اند، علیه بیکاری و فقر به اعتراض پرداخته اند.

آیا رژیم این توانایی را دارد که بحران اقتصادی را برطرف کند، به اشتغال زایی دست بزند و فقر را از میان بردارد؟

اگر می توانست، از مدتها پیش می کرد.

در این ۳۹ سال، کوچکترین گام مثبتی نتوانسته اند برای بالا بردن سطح زندگی مردم بردارند – بلکه به عکس، هر روز بر شدت کاستی ها افزوده شده است.

امروز با کدام معجزه و یا یاری امامان راحل خواهند توانست به این هدف برسند؟

یادتان رفت که در رسیدگی به زلزله زدگان کرمانشاه چگونه بی لیاقتی و بی کفایتی خود را نشان دادید؟

حالا آقای ابراهیم رئیسی در دیدار از لبنان وعده می دهد که همین امروز فردا اورشلیم را آزاد خواهیم کرد؟ شرم ندارند؟ از رو نمی روند؟

مردم ایران شعار دادند که باید دین را از دولت جدا کرد و آخوندها به مسجد بازگردند و اداره امور کشور را به دست کارشناسان بازگردانند. آیا رژیم برای فرونشان صدای انتقاد مردم، از این خواسته پیروی خواهد کرد؟

مردم شعار دادند که از حمایت از سازمان های ترور و رساندن پول و اسلحه به حزب الله و حماس و حوثی ها و دیگران دست بردارید.

اگر چنین شود، سپاه پاسداران و گردان های قدس برای موجه جلوه دادن موجودیت خویش چه بهانه تازه ای می توانند داشته باشند؟

آیا حاضر خواهند بود که از این خوان پرنعمت دزدی ها و اختلاس ها محروم گردند؟

از همه با معنی تر، شعار مردم علیه علی خامنه ای بود که فریاد زدند حیا کند و مملکت را رها کند. همان خامنه ای که در جلسه محرمانه مجلس گفته بود که او فاقد معیارهای لازم برای رهبری حکومت می باشد.

علی اکبر ولایتی مشاور ارشد رهبر اعظم در امور سیاست خارجی، در توجیه هزینه های کلانی که رژیم ایران برای حمایت از گروه های ترور فلسطینی می پردازد، می پرسد که آیا اگر در خانه همسایه آتش سوری رخ داده باشد، شما می توانید ساکت بنشینید؟

مشاور رهبر اعظم یا جاهل است و یا غرض دارد. فلسطینی در همسایگی ایران ننشسته اند و اگر آتشی در آن جا شعله ور شده، به ملت ایران ارتباطی ندارد.

ملت ایران آزادی ها و رفاه خود را می خواهد. فلسطینی ها نیز خودشان به خودشان برسند. آن ها یکی از عوامل به قدرت رساندن خمینی در ایران و فاجعه به روی کار آمردن حکومت اسلامی در این سرزمین بودند.

این است آن چکش و آن سندان.

از هر طرف سران رژیم خود را در تنگنا احساس می کنند و نمی دانند که چه باید بکنند و بیم دارند که کاسه عمر آن ها در لبه پرتگاه قرار گرفته باشد.

اورشلیم – شنبه چهاردهم بهمن ماه ۱۳۹۶ ، سوم فوریه ۲۰۱۸

5 دیدگاه‌

 1. بعدم روزی که من ازدواج کردم خانومم نماز نمیخوند طوری اسلامو یادش دادم (نه با خشونت) که الان میخونه آخه این آخوندا که چیزی حالیشون نیست.شما هم به دین خودتون بمونید ولی یه دور سوره اسراییلو بخون.بعدم همش مرگ بر اسراییل نیست به خدا بعد نمازم همیشه میگم اگر این یهودیا قلبشون پاکه خدایا به اسراییل قدرت و برکت بده

 2. طبق قوانین فیزیک(!)این فشار از دو طرف باید ادامه دار باشد تا شکننده و موثر باشد.مردم برای ادامه مبارزات احتیاج به حمایت عملی و نه زبانی از آمریکا و اسرائیل دارند تا کار را درون گود ادامه دهند.ضمنا اگر امکان دارد از آقای کوروش رادمنش هم برای تحلیلی خبری هفته دعوت کنید.از زحمات شما سپاس داریم…

 3. خمینی لعنه الله علیه مسیح الضلاله و شیخکان میکروب ها و باکتری ها ی جهان خلقت بر خلاف تصوری که همان ۵۷ بیچاره کرد همگان را که اینها کسانی هستند دنبال کار خدا پیغمبر/ بی تجربه / دنبال دنیا نیستند / اینکاره نیستند / از بین الملل سر دز نمی آورند همه شان استاتید اعظم لژهای ماسونری هدفمند آموزش دیده و بسیار پلید و مراتب دیوخوییشان و شرارتشان چنان ناشناخته بود که آنچه همین امروز به چشم میبینیم همین ۵ سال پیش به خواب میدیدم بیش ک میگفتیم اضغاث احلام است. لیک این دشمنان خدا و رسول الله و ملت ابراهیم و ابنای بشر و ملت ایران، بسیار حرفه ای برای نمونه همان زلزله کرمانشاهان اگر بی سوادترین لاابالی ترین دزدترین شیادترین کسان را بگمارید کار ۲۴ ساعته را پس از ۸۰ روز نکردند که هیچ!!! اموال ارسالی مردمی را هم چپاول میکنند و کینه و دشمنی و کارامدی مثالزدنی نابودگر ۱ و نابودگر ۲ در فریب در جنایت و خبث و شقاوت دارند که انچه مشاهدت میشود و میشونید از این سو و آن سوی تنها نوک کوه یخ شرارت این موجودات است و اعماق لایتناهی شرارت را پیاپی و شتابان در حال اکتشاف هستند . چه کسیست نداند چارتا موشک رویش عبری بنویسند منطقه را تنها پرآشوب میکند؟ پس چرا جز اینکه نام ایران و ایرانی را در بین جهانیان جلوه نانکوبدهند و بساط لازمه برای برآورندگان انگلیسی خود در فروش تسلیحات نظامی به اعراب و بیرون کشیدن ثروت های نفتی از منظقه و خدمتگزاری بی شائبه ضدبشری به کنسرسیوم کار دیگری میکنند؟ اعوذ بالله من الشیطان الرجیم افلا تعقلون

 4. دزود برشما جناب مناشه امیر گرامی

  ما مردم ایران اسیر و گرفتار حماقت فکری ـ فرهنگی ـ اعتقادی خودمان هستیم و نه گرفتار توطئهٔ غرب و شرق و شمال و جنوب !!
  اقشار اکثریت در دست رژیم سابق به یک ملت امت شده و مذهبی تبدیل شده و بخاطر ممنوعیت احزاب و گروههای فکری و سساسی آزاد، تبدیل به یک ملت بیخبر و بی اطلاع شده بودند که در سال تنجاه و هفت فقط راه حل عسلامی ـ عمام زمانی را میشناختند تا از دست باند شاه و دربار فاسدش نجات پیدا کنند
  اما امروز
  قشر جدید و نسل تازه بکمک اینترنت و ماهواره تیدیل بیک ملت آگاه ـ غیرمذهبی ـ باسواد و ملیگرا شده اند که بدنبال حاکمیتملی و مردمسالار و غیرمذهبی میگردند
  و قشر زمان شاه دیگه از درون این جامعه به زیر خاکهای ایران میروند

  تنها راه نجات ایران و ایرانی در گروی
  ـ استقرار حاکمیت ملی و مردمسالار
  ـ عدالت اجتماعی
  ـ استقرار قوانین مدرن انسانی و غیرمذهبی
  ـ برابری همگان در برابر قانون و امکانات کشور خلاصه میشه

  بامید آزادی اسران و ایرانیان آگاه و ملیگرا

 5. درود آقای منشه امیر تمام گفته هایتان را تٱیید میکنم جز واقعیت چیزی نبود ،رژیم جنایتکار و تروریست پرور آخوندی محور شرر در خاورمیانه است با سرنگونی این رژیم پلید ما ملت های خاورمیانه در صلح و صفا زندگی خواهیم کرد

Comments are closed.