حکومت اسلامی تایید می کند که دانش آموزان بهایی از تحصیلات ابتدایی هم محروم می شوند

بر مبنای اصل‏ سی ام در قانون اساسی رژیم اسلامی ایران : دولت‏ موظف‏ است‏ وسایل‏ آموزش‏ و پرورش‏ رایگان‏ را برای‏ همه‏ ملت‏ تا پایان‏ دوره‏ متوسطه‏ فراهم‏ سازد و وسایل‏ تحصیلات‏ عالی‏ را تا سر حد خودکفایی‏ کشور به‏ طور رایگان‏ گسترش‏ دهد. ولی  محسن حاجی میرزایی وزیر جدید آموزش و پرورش دولت روحانی که هنوز یک هفته از منصب اش نگذشته است می گوید : تحصیل دانش‌آموزان پیرو ادیان غیررسمی ممنوع است.

محسن حاجی میرزایی ، در جلسه معارفه خود در وزارت آموزش و پرورش حکومت ایران گفت: «اگر دانش‌آموزان اظهار کنند که پیرو ادیان دیگری به‌جز ادیان رسمی کشور هستند و این اقدام آنها به‌ نوعی تبلیغ محسوب شود، تحصیل آنها در مدارس ممنوع است.»

برخی منابع حقوق بشری دو روز پیش خبر دادند که به‌ دستور آموزش و پرورش استان سمنان از تحصیل یک دانش‌آموز بهایی  با نام برنا پیراسته در مقطع سوم دبیرستان به دلیل بهایی بودن خود داری شده است .

وزیرجدید  آموزش و پرورش درباره چگونگی اظهار دین به‌ گونه‌ای که تبلیغ محسوب نشود توضیح بیشتری بیان نکرد.

حکومت ایران بسیاری از شهروندان بهایی  را در طی چهل سال گذشته به دلیل دین و مذهبی که دارند از مدارس و دانشگاه  ها اخراج می کند که در بسیاری از موارد اغلب با فشارهایی ازجمله پلمب محل کسب، محرومیت از حق تحصیل، تخریب قبور و بازداشت و حبس مواجه‌ بوده‌اند.

3 دیدگاه‌

  1. از استدلال یک بچه ۱۰ ساله بهایی میترسند .آماده گی فرار از شیعه و جسنجو در مکاتب عرفانی دیگر در اکثر ملت ایران به حد فوقالعاده ایست ، شیعه ها بیشتر از همه از بهاییت هراس دارند چون در بهاییت تساوی حقوقی زن و مرد و عدم وجود آخوند و مداح و پا منبری از اصول بهاییت است. حق دارند که وحشت کنند چون دست آخوندها ی شیعه و علمایشان رو شده .

  2. لطفا اگر امکان دارد این پیام را به سازمان خاموش ملل برسانید تا کی جامعه بهایی باید درد تحمل کند دیگر دیر نیست تا اردوگاه اشویست ایرانی اپاتاید به بچه های مظلوم بهایی رسیده باز داشتن آنها از تحصیل اگر مدارس خانه‌ای هم درست کنند هم مهلک به زندان می رود به مردگان هم رحم نکردن به پیران دردمند هم رحم ندارند چه بدبخت هستند اخوند اخوندپرست وبی خدا صدا ما را به جهان برسانید تا دیر نشده متشکرم

Comments are closed.