حکومت اسلامی در آستانه زانو زدن در برابر ایالات متحده! تفسیر سیاسی هفته، نوشته و کلام: منشه امیر

دانلود فایل صوتی تفسیر

سران حکومتی ایران عزا گرفته اند که ،بامصیبتی که در حال تکوین است چه می توانند بکنند وچگونه با ان می توانند رویارویی داشته باشند.

دونالد ترامپ، از طریق سفارت سوئیس در تهران شماره تلفن مخصوصی را فرستاده که هر گاه بخواهند از طریق آن شماره تلفن با کاخ سفید تماس بگیرند و ترتیب ملاقات با دونالد ترامپ را بدهند.

ایالات متحده احساس می کند که حکومت ایران به لحظه سرنوشت ساز نزدیک می‌شود و دیر یا زود دوباره  نرمش قهرمانانه نشان خواهد داد و به دور میز مذاکرات  با ایالات متحده باز خواهد گشت.

دونالد ترامپ بر این باور است که وقتی حکومت اسلامی ایران موجودیت خود را درآستانه‌ی فروپاشی کامل ملاحظه کند، آنگاه به دور میز مذاکرات باز خواهد گشت و در آن لحظه هست که ایالات متحده می تواند برجام بهتری را بر رژیم ایران بقبولاند، زیرا برای این حکومت هیچ چیز مهمتر از ادامه‌ی موجودیت آن نیست، موجودیتی که ملت ایران می خواهد آنرا براندازد و مقامات آمریکایی نیز می‌گویند هنگامی که این رژیم خواسته‌های ایالات متحده و شرایط آن کشور را بپذیرد، در واقع ماهیت خود را تغییر داده است.

تاکنون اسلامی نبوده و از این پس حکومت دیکتاتوری هم نباید باشد. باید به مردم ایران آزادی بدهد و مردم ایران باید این اختیار و توان را داشته باشند که حکومتی دلخواه خویش برپا کنند.

آمریکا همه‌ی توان نظامی خود را برای رویارویی نظامی احتمالی با حکومت اسلامی ایران به منطقه می فرستد.  ناوهای هواپیمابر، رزم ناوهای جنگی، انواع جنگنده‌ها و هلیکوپترهایی که می‌توانند ماموریت‌های مختلف انجام دهند، ناوچه‌های آبی-زمین و همچنین جنگنده‌های سنگین بی-۵۲ با بمب‌های سهمگین سنگرشکن ، با موشک‌های توموهاک و با انواع امکانات جنگی دیگر، که می‌تواند همه‌ی تاسیسات اتمی و موشکی و قرارگاه‌های سپاه پاسداران را مورد حمله قرار دهد و شاید بتواند با خاک یکسان کند، و آنگاه است که مردم ایران از قید سپاه پاسداران و نیروهای سرکوبگر رژیم رها خواهند شد و می‌توانند به خیابان‌ها بیایند و فریاد کنند که این رژیم را نمی‌خواهند و پایه های حکومت بلرزد و فرو پاشد.
بخوبی احساس می‌شود که بسیار ترسیده‌اند. هراس، آنها را برداشته و نمی‌دانند چه می توانند بکنند. وزیر امور خارجه را به مجلس احضار می‌کنند و هم چنین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده سپاه پاسداران و دیگران را، و می خواهند بپرسند شما چه کرده‌اید؟ و یا چه می‌توانید بکنید؟
لحظه ای که خامنه‌ای احساس کند که حکومتش در خطر است و باید نرمش قهرمانانه‌ی دیگری انجام دهد، می‌تواند به سفارت سوئیس در تهران روی آورد و این شمار ه تلفن را بگیرد و با کاخ سفید تماس برقرار کند و امکان گفت و گوهای لازم را فراهم سازد.

این هدف اعلام شده‌ی ایالات متحده است که می‌خواهد حکومت ایران را به پای میز مذاکره بکشاند تا برجام دیگری و یا برجام بهتری تنظیم شود. برجامی که برای همیشه به قدرت اتمی حکومت ایران پایان بخشد که نتیجه‌ی آن به سوخت افتادن مبالغ کلانی است که رژیم ایران تاکنون در این زمینه هزینه کرده است و مفهوم برجام جدید، توافق دیگری است که در آن دیگر برنامه‌های موشکی رژیم ایران بطور کامل متوقف شده باشد که از این پس حکومت ایران نه بتواند بمب اتم تولید کند و نه قادر باشد آنرا روی کلاهک موشک ها نصب کند و اسرائیل و عربستان و قرارگاه‌های نظامی آمریکا در سواحل جنوبی خلیج فارس، و نه پایتخت‌های کشورهای اروپایی را بتواند مورد حمله و یا تهدید نظامی قرار دهد.

حکومت ایران اکنون احساس می‌کند که سُنبه‌ی آمریکا چقدر پر زور است. همیشه گفته بودند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. آمدند و سفارت آمریکا در تهران را اشغال کردند و جیمی کارتر و اکنشی نشان نداد. با آنها، به تعامل و سازش پرداخت. به ملت ایران و کشور ایران زیان مالی سنگین  وارد آمد، جنگ هشت ساله با عراق را بدنبال آورد، ولی در مجموع جیمی کارتر واکنش کوبنده‌ای علیه رژیم ایران انجام نداد. آمدند و قرار گاه نیروهای آمریکایی در بیروت را منفجر کردند و بیش از ۲۰۰ سرباز آمریکایی را کشتند و ایالات متحده آمریکا آنگونه که باید واکنش نشان نداد!

محل اقامت سربازان و افسران آمریکایی در خُبَر عربستان را منفجر کردند و باز آمریکا غلطی نکرد !ولی اکنون مدتی است که کشتیبان را سیاست دگر پیش امده است و امروز در کاخ سفید فردی بر کرسی قدرت نشسته که از این شوخی‌ها نمی‌فهمد و در برابر حکومت ایران کوتاه نخواهد آمد. گفته است که برجام، بد است، از برجام خارج شده و خواهان امضاء یک توافق دیگر است و علنا می گوید می خواهد رفتار حکومت ایران را تغییر دهد و آنان را به دور میز گفتگو دعوت می‌کند و حتی شماره تلفن می‌دهد که آقای خامنه ای، آقای حسن روحانی، اگر مایل بودید می‌توانید تماس بگیرید و قرار ملاقات بگذارید.

فرمانده‌هان سپاه پاسداران خفقان گرفته‌اند و سکوت کرده‌اند. تا دیروز می‌گفتند که به آسانی می‌توانند نیروی دریایی و حضور نظامی آمریکا در منطقه را نابود کنند. آنها می‌دیدند که در گذشته قادرند ملوانان آمریکایی را بازداشت کنند، آنها را تحقیر کنند و به گریه وادارند. در برابر دوربین‌های تلویزیونی قرار دهند و آمریکا هیچ غلطی نکرد! ولی امروز ترامپ، اوباما و جیمی کارتر نیست و در برابر هر تعرض رژیم ایران، واکنش قاطعانه نشان میدهد و پمپئو تهدید میکند که اگر دست از پا خطا کنید، با مجازات شدید روبرو خواهید شد. بترسید و از ماجراجویی دست بردارید. این بار هشدار ما بسیار جدی است .

حسن روحانی تهدید کرده بود که نه تنها تنگه هرمز، بلکه ما تنگه‌های دیگری را در تسلط خود داریم. حالا جرات کنند این تنگه‌ها را ببندند. عاقبت‌اشان چه خواهد شد؟ حکومت ایران کدام نیروی نظامی را دارد که بتواند در برابر تهاجم ایالات متحده، ایستادگی کند؟ کدام پول را دارد که بتواند هزینه ی عملیات جنگی خود سازد؟

ادعا می‌کند که می تواند نیروهای مزدور در منطقه را به مصاف آمریکا بفرستد. همیشه شیوه جنگ نیابتی را در پیش گرفته‌اند. ولی حشد الشعبی، حرکه النجباء، فاطمیون و دیگر نیروهای مزدور و حوثی ها چه می توانند در برابر آمریکا بکنند؟ و اگر به تجاوزی دست بزنند، واکنش آمریکا این بار مستقیما علیه حکومت ایران خواهد بود. علیه پایگاه‌های سپاه پاسداران، علیه مراکز تولید موشک‌های جنگی، علیه مراکز تاسیسات اتمی این رژیم.

آنها چگونه می‌توانند در برابر این تهاجم ایستادگی کنند؟ بدتر از همه، این چراغ سبزی خواهد بود برای ملت ایران، که بپا خیزد.

فردی که امروز در کاخ سفید نشسته، با آنکه در تابستان ۸۸ رهبری ایالات متحده را در دست داشت، تفاوتهای بسیار دارد. این بار اگر مردم ایران بپا خیزند و به خیابان ها بیایند، از حمایت گسترده و شاید پشتیبانی عملی ایالات متحده برخوردار خواهند شد. کشورهای اروپایی مدت‌های مدید کوشیدند تحریم‌های آمریکا را دور بزنند و با حکومت ایران به بازرگانی و داد و ستد ادامه دهند. ولی خود آنها نیز اکنون به چشم می‌بینند که با حکومت سرکوبگر و سرکش اسلامی در ایران، نمی‌توانند کنار آیند. آنها نمی‌توانند برجام را حفظ کنند.

حسن روحانی تهدید می کند که، گام به گام از برجام خارج خواهند شد. بگذارید خارج شوند، با اصل هفتمِ مرام نامه‌ی شورای امنیت چه خواهند کرد؟ در برابر تهدیدهای نظامی چگونه ایستادگی خواهند کرد؟ روسیه کجا رفت که از حکومت ایران پشتیبانی کند؟ چین که خودش با تهدیدهای آمریکا و فشار آن کشور روبرو می باشد، چگونه می‌تواند به یاری رژیم ایران بیاید؟ خود چین خرید نفت از حکومت ایران را به کلی متوقف کرده است. تنها مانده‌اند، ضعیف و ناتوانند و ایالات متحده تصمیم قاطع دارد در برابر آنها بایستد و به قول خود رفتار رژیم را عوض کند و رفتار رژیم فقط با تغییر این حکومت عوض خواهد شد. این را ملت ایران می‌داند و سران حکومت میدانند و ایالات متحده نیز به خوبی از آن آگاهی دارد و امروز رژیم ایران عزا گرفته است که در برابر چنین وضعی چه می‌تواند بکند؟ ظریف و سلامی و امیر حاتمی، چه راه‌کارهایی را می توانند عرضه کنند و مشاوران علی خامنه ای در کاخ جماران، چه راه‌هایی  را می‌توانند در برابر او بگذارند؟ به هرکجا که نگاه کنند بن بست است و در صحنه‌ی شطرنج در آستانه‌ی مات شدن قرار دارند.

 

10 دیدگاه‌

 1. کاش پرزیدنت ترامپ متوجه این موضوع باشد که این رژیم به هیچ وجه اصلاح پذیر نبوده و نخواهد بود اگر هم گفتگویی صورت بگیرد صرفا به خاطر زمان خریدن رژیم از جامعه جهانی خواهد بود …
  پاینده ایران پاینده اسراییل

 2. درود بر آقای منشه امیر با این تفسیرهای عاقلانه اش.کاش یکی از سران حکومت ایران هم به جای شعار، یک جمله عقلانی و منطقی از دهانش بیرون میامد.اونوقت ما غمی نداشتیم

 3. با توجه به مناسبات سیاسی در عرصه بین الملل و تجارب سالهای گذشته ، هیچ گفتگو و توافقی با آمریکا ، بدون حضور اسرائیل ، دوام و بقا نخواهد داشت.
  اگر ترامپ قصد مذاکره با ایران را دارد ، پس بایستی فکری هم برای حقوق ملت ایران شده باشد. اگر میخواهد با حکومت ایران معامله کند ، پس مردم ایران در کجای این مذاکرات جای دارند؟

 4. هرنوع قرارداد ویا معاهده چند جانبه ویا بین المللی که با حکومت جعلی اسلامی ایران صورت میپذیرد حتما و لزوماً باید وباید صفر درصد تعدی و تجاوز به منافع آمریکا و انگلیس و اسراییل داشته باشد در غیر اینصورت فاقد ارزش و اعتبار خواهد بود زیرا نه تنها منافع ملی ایران را برای مردمان ساکن آن به خطر می اندازد بلکه تمامی ثروتهای ملی و اموال و دارو ندارآنها را هم به بهانه مبارزه با استکبار جهانی و اسراییل به باد و فنا میدهد و مردم ایران میمانند ویک سفره خالی که قاشق به ظرف خالی میزنند و شب را صبح میکنند. باید ثروتهای ملی برای مردم ایران هزینه شود وسهم زیاد آخوندهای مفت خور هم چندین برابر سهم ملت محفوظ خواهد ماند تا صدایشان درنیاید و مردم را سرکوب نکنند برای چپاولگری اموال و از طرفی دیگر درمنطقه آتش آفروزی و خون ریزی براه می اندازند تا از این دایره جنگ ایجاد شده به حکومت پلیدشان قوام بیشتر داده و آنرا تداوم بخشند که باز ضرروزیانش به ملت ایران و منطقه خواهد بود. گویا خداوند متعال این آخوندها را برای چند چیز آفریده است یکی مفت خوری توام با دزدی از اموال ملت ودیگری جنگ افروزی به بهانه مبارزه با استکبار ونه اینکه خودشان نماینده ابلیس روی زمین نیستند و مدعی العموم شده اند.

  • با درود
   کاملا تحلیل درستی است. زمانی خاورمیانه و اسراییل امنیت را بخودش می بینید که این رژیم برود. این رژیم رفتارش را تغییر نمی دهد چون ذات و ریشه و هدف آن نابودی دیگر کشور ها از جمله اسراییل است. ای کاش ترامپ بداند که آنها قابل تغییر نیستند باید نابود بشوند.

 5. ببینید، این حکومت اسلامی از روز نخست تا روزی که نابود بشه کارھای تروریستی میکنه۰ اینقدر بویِ گند میده که حتی روسیّه ھم رهاش کرده و کشورھای عرب ھم که حالشون از جمهوری اسلامی بِهم میخورہ۰ اگر به خاطرِ مردم ایران نبود، تا حالا ھمه ایران را با خاک یکسان کردہ بودند۰ چه عکس خندہداری گزاشتند، اما به دلیل به قتل رسیدن ۴ شهروند بی دفاعِ اسرائیلی به دست موشکهای ایران که پولش از ملّت گرسنه ایران تهییه میشه گِریه میکنم به خدا۰ تسلیّت۰

 6. با سلام
  اقای منشه امیر با عرض پوزش این تحلیل شما واقع بینانه نیست , رژیمی که دختر و پسر ۱۳-۱۴ ساله را در پرچم امریکا اعدام کرده با اولین قدم عقب نشینی برای اصلاح راه به سرنگونی خواهد برد, اصلا دستگاه ایدئولوژیک این رژیم با امریکا ستیزی کوک شده, در خفا بارها مذاکره کرده اند ولی علنا نه, مگر یادتون رفته بیل کلینتون خواست با خاتمی دیدار کنه که خاتمی از ترس رفت توالت و همونجا موند تا بیل کلینتون بره, علی خامنه ای بیاد با اقای ترامپ فقط دیدار کنه چنان شکافی در رژیم بجود خواهد امد که خدا میداند و بس. دیگه همه چیز میریزه بهم خدا کنه با اقای ترامپ دیدار کنه ان موقع هزینه سرنگونی کمتره. بهرحال ببخشید من نظرم را نوشتم موفق باشید

 7. اگر علی آقا بخواد با ترامپ مذاکره کند، اصلا تربیت و ادب دارد که دو‌کلام حرف از دهانش بیرون بیاد؟ تازه کی بخواهد حرفهای آغا را ترجمه کند؟ اون ضخیم خان هم که چهل سال تو آمریکا علاف بوده و پول مفت براش رسیده و حال کرده هم انگلیسی صحبت کردنش را دیدیم، مثل بچه های پایه اول دبیرستان انگلیسی صحبت می کنند. تازه چی دارند که بگویند، تروریست نیستند، که هستند، فضول نیستند که هستند، دزد و قاتل و دزد نیستند که هستند.

 8. اینها بیعقل هستند و با همون بی عقلی دارند مملکت را از بین میبرند و چون امام چیزی گفتو باید انجام شود و ان این بود بهر ازادیه قدس از کربلا باید گذشت و تا به حال به همه خواستههایشان رسیدند و دم دروازه اسراعیل هستند و بدانید فقط نیابتی وارد جنگ با اسراعیل شدند و ارام ارام ظربه اخر را میزنند و این بد میباشد پس بهتر است بجایه اینکه در تمام دنیا خرابکاریهایه اینه۹ا را از بیم ببرید بیایید اغل زنبور را از بین ببرید و اینها را معدوم کنید چون اگر نجنبید در هر جایی اغل میسازند
  و انچنان دنیا را مشغول میسازند تا به اغل اصلی حمله نکنند و مثل اقا زاده هامیباشد که در هر جایی ده تا دزد گماشتند و بعد میایند ده ها و صدها اغل میسازند با ملکه هایه مختلف مثل حماس و حزب الله و بوکو حرام و غیره تا باز بتوانند اغل اصلی را حفظ کنند پس باید شتافت و اغل اصلی را ازبین برد

Comments are closed.