حکومت ایران ادعا می کند امار ابتلا و مرگ و میردر کشور کاهش یافته است.اما ۲۸ استان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند

حکومت ایران ادعا می کند امار ابتلا و مرگ و میردر کشور کاهش یافته است اما متخصصان و کارشناسان پزشکی می گویند:  ۲۸ استان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند که پس از محزم بیشتر هم خواهد شد.

آخرین آمار کورونا در ایران:  در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون (یکشنبه )  ۱۰۳ تن جان باختند و ۱۷۵۴ تن دیگر مبتلا شدند.

سخنگوی  وزارت بهداشت ادعا کرد:  در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۱۰ تن از مبتلایان جان دادند، که  ۷ تن در مقایسه با روز قبل کاهش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به۲۱ هزار و ۴۶۲ تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  از ظهر روز گذشته تا امروز ۱۷۵۴ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۱۵۱ تن  از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به  به ۳۷۳ هزار و ۵۷۰ تن رسیده است».

لاری افزود:  ۳۷۵۹ تن از بیماران حالشان وخیم است ودر وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

در ادامه این خبر فاطمه اکبرپور، رئیس اداره محیط زیست انسانی تهران اعلام کرد: شهرداری برنامه‌ای برای زباله‌های کورونا ندارد. مردم باید خود مراقبتی کنند.

او افزود:  شهرداری تهران و سایر مجموعه‌های دست‌اندرکار هنوز «برنامه‌ای برای تعبیه مخازن زباله جداگانه و جمع‌آوری جداگانه ماسک، دستکش و تجهیزات حفاظتی» ندارند.

اکبرپور به مردم هشدار داد: «توصیه‌ می‌کنیم در منازل خود پسماندهای کرونایی و تجهیزات حفاظتی خود را در کیسه‌های جداگانه و دربسته دفع کنند.»

محمد الموتی، دبیر تشکل‌های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور، نیز از شهرداری‌ها خواست که «کنار تمام مخازن و سطل‌های زباله سطح شهر، کیسه و سطل‌های رنگی ویژه پسماند کرونایی قرار دهند.»

شش ماه از اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در ایران می‌گذرد و وضعیت کنونی شیوع این بیماری در پایتخت همچنان قرمز است.

خبرگزاری ایسنا نوشته است: نبود متولی در ایمن امر شرایط را حادتر کرده است. مردم بی توجه شده اند. در این شرایط، ماسک‌ها و دستکش‌های آلوده به این ویروس همچنان در معابر شهری پایتخت رها می‌شوند.