حکومت ایران ادعا می کند در غرب تهران هیچ واقعه ای اتفاق نیفتاده است

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران  در تلاش برای پنهانکاری، این حادثه  حتی نام شهردار پیشین گرمدره را که فوت شده است به جای نام شهردار جدید نوشته است.

خبرگزاری فارس به نقل از  هومن قدوسی، (شهردار جدید عباس دادخواه )   شهردار فوت شده  گرمدره نوشت: انفجار در کارگاه ” محدوده اتمسفر به سمت گرمدره” قرار دارد.

سپاه پاسداران حتی در تلاش برای پنهانکاری اسم شهردار را هم اشتباه نوشته اند.

وی  گفته است  که  آتش سوزی ناشی از انفجار به سرعت مهار شده و کسی آسیب جانی ندیده است.

این  خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران در ادامه نوشته  است:   لیلا واثقی، فرماندار شهر قدس، نیز گفته است که “هیچ انفجاری در شهر قدس ( که در ۱۵ کیلومتری گرمدره قرار داد  ) و حتی گرمدره اتفاق نیفتاده است “.

فارس به نقل از خانم واثقی نوشت:  “هیچ یک از نهادهای امنیتی صدای انفجار را در قدس و گرمدره تایید نمی‌کنند و خبرهای منتشر شده شایعه و کذب  بوده است.”

اما حسین حق‌وردی، نماینده شهریار و شهر قدس، گفته بود که برق منطقه قطع شده است .اما فوری این اظهار نظر را تکذیب و اعلام کرد:  هیچ انفجاری در این منطقه رخ نداده است.

میثم جعفرزاده، مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو نیز  در خصوص قطعی برق شب گذشته در شهر قدس در غرب تهران که همزمان با صدای انفجار بوده گفته است: “در مورد انفجار اینکه اتفاق افتاده یا خیر اطلاعی ندارم، اما قطعی برق ربطی به انفجار نداشته است”.

او افزود: “ساعت یک و نیم شب گذشته یک قطعی گذرای برق رخ داد و به سرعت و در عرض چند دقیقه هم شبکه متصل شد”.

حدود دو هفته پیش نیز در  شرق تهران انفجاری رخ داد که از پس از انتشار این خبر و تصاویر مربوط به این انفجار مقامات سپاه و حکومت  آن را به شدت تکذیب کردند و علت آن را انفجار مخزن گاز معرفی کردند.

اماکوتاه مدتی  بعد تصاویر ماهواره‌ای نشان داد که محل اصلی انفجار در خجیر بیش از ۲۰ کیلومتر با پارچین فاصله داشته است.

یک هفته پس از آن هم در پنجشنبه ۱۲ تیر سازمان انرژی اتمی وقوع حادثه‌ای در تاسیسات هسته‌ای نطنز را تایید کرد.که شورای عالی امنیت ملی حکومت نیز گفته بود که دلیل این حادثه روشن شده ولی به خاطر ملاحظات امنیتی فعلا اعلام نمی‌شود.