حکومت ایران  ادعا کرد : آمار مبتلایان و جان باختگان کاهش یافت.

آمار مبتلایان کورونا در ایران از ۴۹۶ هزار تن گذشت. اما وزارت بهداشت  ادعا میکند آمار مبتلایان و جان باختگان کاهش یافته است.

وزارت بهداشت خبر داد:  در شبانه روز گذشته تاکنون  (شنبه )  ۱۹۵ تن جان باختند و  ۳۸۷۵ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : «  در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۱۹۵ تن از مبتلایان جان دادند، که  ۱۵ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۸ هزار و ۲۹۳ تن رسیده  است».

خانم لاری افزود:  « از ظهر روز گذشته تا امروز، ۳۸۷۵ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود   ۲۶۷ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به۴۹۶ هزار و ۲۵۳ تن رسیده است.

در ادامه این خبر انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران نیز اعلام کرد:  محدودیت‌ها برای کنترل شیوع کورونا در این استان برای یک هفته دیگر تمدید شده است.

در همین زمینه علیرضا رئیس ستاد مقابله با کورونا در استان تهران، نیز تایید کرد که تهران با کمبود شدید دارو روبرو شده است و به علن افزایش بالای امار کورونا در پایتخت تمامی تخت‌های بیمارستان‌های خصوصی و نیروهای مسلح نیز به بیماران مبتلا به اختصاص خواهد یافت.

به گفته او، «بسیاری از بیمارستان‌ها در طول درمان بیماران منابع دارویی و وسایل شخصی درمانی را از دست داده‌اند که از دولت می‌خواهیم کادر درمان بیمارستان‌ها تنها نمانند و هر چه سریع‌تر منابع مالی و درمانی به بیمارستان‌ها تزریق شود».