حکومت ایران از همه فلسطینی ها، اعراب و مسلمانان جهان خواستار شد از اجرای طرح صلح آمریکا جلوگیری کنند

علی خامنه‌ای در حساب توییتر خود  با انتشار بخشی از سخنان پیشین اش در ارتباط با  مساله فلسطین و معامله قرن نوشت:«معامله قرن» به توفیق الهی هرگز تحقّق نخواهد یافت و ملّت‌های مسلمان نمی‌گذارند این طرح اتفاق بیفتد

سران حکومت ایران همچنان به واکنش های تهدید آمیز خود نسبت به طرح صلح پرزیدنت ترامپ ادامه می دهند و از فلسطینیان و اعراب و همه مسلمانان جهان می خواهند که با تمام قوا این برنامه را خنثی کنند.

علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در حساب کاربری خود،  طرح «معامله قرن» را «خیانت‌آمیز»، «توطئه خطرناک» و تلاش برای «از بین بردن هویت نیروهای مقاوم فلسطینی» خواند و از مسلمانان جهان خواست آن را خنثی سازند.

علی خامنه‌ای در حساب توییتر خود  با انتشار بخشی از سخنان پیشین اش در ارتباط با  مساله فلسطین و معامله قرن نوشت:«معامله قرن» به توفیق الهی هرگز تحقّق نخواهد یافت و ملّت‌های مسلمان نمی‌گذارند این طرح اتفاق بیفتد.

علی خامنه ای در ادامه نوشته که  در مورد یهودی شدن بیت المقدس که می‌گویند باید دست یهود باشد، به گفته وی غلط بیخودی می‌کنند.

همچنین در توییت دیگری از قول وی نوشته اند : قضیّه‌ فلسطین از یادها نخواهد رفت و مسلّماً ملّت فلسطین و همه ملّت‌های مسلمان در مقابل آنان خواهند ایستاد و نمی‌گذارند «معامله قرن» اتفاق بیفتد.

همچنین وزارت خارجه رژیم ایران با انتشار بیانیه ای این طرح را به دید وی «خیانت قرن» در «حق گروهای مقاومت در  فلسطین و امت اسلامی » خوانده و خواستار مقابله دولت‌ها و ملت‌های منطقه و گروهای مقاومت در جهان با این طرح شد.

عباس موسوی  گفت : این طرح و طرح‌های مشابه که تلاش بر صلح در منطقه دارد «محکوم به شکست» است و  «تنها راه حل بحران فلسطین برگزاری همه‌پرسی در میان ساکنان اصلی سرزمین فلسطین خواهد بود».

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، نیز طرح «معامله قرن» را کابوسی برای منطقه و دنیا توصیف کرد و در توییتی نوشت  : این به اصطلاح «چشم‌انداز صلح» صرفا پروژه خیالی یک بسازبفروش ورشکسته است.

ظریف  افزود: امید است که این زنگ بیدارباش برای همه مسلمانانی باشد که در مسیر اشتباه قرار گرفته‌اند.

ظریف در این توییر هشتگ «بیایید برای فلسطینی‌ها متحد شویم» را درج کرد.

در این طرح پرزیدنت  ترامپ که به همراه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل  در کاخ سفید حضور داشت اعلام کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند.

حسن روحانی  نیز در این باره گفت : طرح ترامپ «منفورترین طرح قرن» است .این اقدامات احمقانه به دید وی کافی است.

حسام‌الدین آشنا،مشاور رئیس جمهوری حکومت  ایران نیز درتوییتری در این باره گفت : معامله قرن ترامپ که برای حل و فصل اختلاف میان اسرائیل و فلسطین پیشنهاد داده است از دید ما قابل قبول نیست و باعث شکل گیری یک انتفاضه جدید خواهد شد.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در باره طرح صلح ترامپ گفت : هدف از معامله قرن، جبران ناکامی‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه است.

وی افزود: باید تلاش کرد تا همه کشورهای اسلامی برای برهم زدن و شکست این توافق ضد بشری به دید وی و  غیرقانونی یکپارچه و هم صدا باشند.