حکومت ایران اعتراف می کند که پول ندارد و نمی تواند هواپیماهای کهنه را نوسازی کند

فرسودگی ناوگان هوایی ایران موجب  نگرانی اصلی در صنعت هوایی کشور شده است

با افزایش تحریم ها ی ایالات متحده علیه حکومت ایران و نبود نقدینگی در خزانه دولت،  مقامات حکومتی تائید می کنند که سازمان هواپیمایی کشور قادر به نوسازی ناوگان هوایی خود نیست یک عضو کمیسیون عمران مجلس در این باره گفت: فرسودگی ناوگان هوایی ایران موجب  نگرانی اصلی در صنعت هوایی کشور شده است.

سید هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:  فرسودگی هواپیماهای ایرانی نگران کننده است. بسیاری از هواپیماهای فعال در خطوط هوایی باید از رده خارج شود اما به علت کمبود هواپیما و شرایط پیش آمده مجبور به استفاده از تمام ظرفیت هستیم.

وی افزود: عمر استاندارد برای ناوگان هواپیمایی کشور ۱۵ سال است، در حالیکه بر اساس بررسی‌های انجام شده میانگین عمر ناوگان حمل و نقل هوایی کشور ۲۴ سال است

این عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:  دولت و مجلس در کنار یکدیگر برای نوسازی این ناوگان باید وارد عمل شوند

وی افزود تحریم ها موجب بروز مشکل در خرید هواپیماهای مسافربری شده ولی می توان با خرید هواپیماهای دست دوم اروپایی تا حدودی این تحریم ها را پشت سر گذاشت

بهادری همچنین با اشاره به نرخ بالای بلیت سفرهای هوایی گفت: در شرایط کنونی که پیشرفت صنعت هواپیمایی کشور کمتر از دیگر کشورهای منطقه است، اقداماتی نظیر افزایش نرخ بلیت مانع مضاعف پیشرفت این صنعت می شود.

گفتنی است  افزایش نرخ بلیت هواپیما سبب کاهش میزان پروازهای هوایی و کاهش گرایش مردم به استفاده از هواپیما شده است که این امر در کاهش درآمدهای شرکت های هواپیمایی موثر خواهد بود.

4 دیدگاه‌

  1. ممانعت وکارشکنی درخرید هواپیمای مسافربری وندادن قطعات یدکی آن (هرچند که کشورها خود اتکا شوند) ازمصادیق جنایت علیه بشریت است.

  2. با این هواپیماهای درب و داغون و با این قیمتهای سرسام اور همون بهتر که مردم سوار نشوند. ما تو این مملکت چی داریم که یک ناوبری هوایی خوب داشته باشیم. اون چند تا هواپیمای نویی هم که تحویل گرفتن، در اختیار رفت و امدهای دولتی ها هست یا در پروازهای خارجی استفاده میشه.

  3. مملکت امام زمانی آیا نیازی به هواپیما دارد؟ حتماً چهارپایان را آخوندها برای مسافرت به مردم پیشنهاد خواهند داد اما نه برای خودشان.

Comments are closed.