حکومت ایران برای تامین مواد غذایی مردم، دست به دامان کشور فقیر نیکاراگوئه شده است

رژیم ایران به آن درجه از ضعف  رسیده که اکنون دست نیاز بسوی کشور کوچک و عقب مانده ای مانند نیکاراگوئه دراز می کند تا بتواند مواد غذایی مورد نیاز خود را آنجا تامین کند.

وزیر بهداشت حکومت ایران در این زمینه اعلام کرده گفت: از این پس برای تامین غذا در کشور، دارو به نیکاراگوئه صادر می کنیم .

سعید نمکی، ادعا کرد: کمبود دارو به یک‌سوم کاهش یافته و شرکت‌های دارویی ۹۷ درصد نیاز داخل را تامین می‌کنند و به ۵۰ کشور از جمله نیکاراگوئه دارو در ازای دریافت مواد غذایی دارو صادر می کنیم. نیکاراگوئه در گام نخست، ۱۰میلیون دلار دارو از ایران خریداری و در عوض به ایران غذا صادر کند.

نمکی در حالی این ادعا را مطرح می سازد که هفته گذشته دولت سوئیس نخستین محموله دارویی شامل داروهای درمان سرطان و داروهای مورد نیاز برای پیوند اعضا را به ارزش دو میلیون و ۵۵۰ هزار دلار تحویل ایران داد.

این کمک‌رسانی در راستای یک روژه بشردوستانه و تامین سازوکار مالی ایمن برای صدور دارو و مواد غذایی ضروری به ایران انجام شد و بسیاری از مقامات جمهوری اسلامی‌از دریافت آن استقبال کردند.

علی شریعتی، عضو اتاق بازرگانی ایران، با استقبال از ایجاد خط اعتباری کمک‌های انساندوستانه گفت: «باید توجه داشت که سوئیس حافظ منافع آمریکا در ایران است و می‌تواند نوید آن باشد که در فاز اول مشکل بیماری‌ها مرتفع شود و سپس در ادامه انتقال مواد غذایی و نهاده‌ها تسهیل شوند».

برخی از شبکه های اجتماعی در این باره نوشته اند: وزیر بهداشت در حالی از توانمندی دارویی و صادرات به کشورها سخن گفته که از دو سال پیش و با آغاز مرحله دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران، رسانه‌های داخل از وخامت اوضاع بهداشت و درمان و ناتوانی بیماران سرطان و سخت درمان در کشور، گزارش‌های مفصلی نوشتند.

در این گزارش آمده بود که مسئولان بهداشت و درمان نیز با تاکید بر ممنوعیت‌های تبادلات ارزی و بانکی میان ایران و بانک‌های جهان، اعلام کرده بودند که بیماران خاص و سرطانی برای درمان، بیش از همیشه در مضیقه هستند.

مسئولان دولت آمریکا نیز  بارها اعلام کردند صادرات دارو به ایران مشمول تحریم ها نشده است بلکه مشکل از جانب خود ایران است که جایگاهی در نظام تبادلات بانکی ندارد و برای هرگونه تبادل ارزی با ممنوعیت مواجه است.

2 دیدگاه‌

  1. هم اکنون اندازه قرص ها و شربت ها و قطره ها در ایران کاهش پیدا کرده و قیمت همه آنها نیز هر روزه افزایش می یابد،آنوقت رژیم فاسد ملاها، می خواهد یک خیانت تازه هم مرتکب شود و همین حداقل ها را نیز ، از ایران خارج کند. بیشرمی و فساد اوباش خامنه ای خائن هیچ حد و مرزی نمی شناسد و با دست روی دست گذاشتن مردم ایران و گروههای به اصطلاح اپوزیسیون خارجی ، وضعیت مردم روز به روز بدتر و اسفناک تر خواهد شد. از آنطرف این اوباش در برابر داروهای هدیه شده از طرف سوئیس با وقاحت یک شیخ حکومتی، مدعی می شوند که ما به چند صد برابر این داروها نیاز داریم!!!

Comments are closed.