حکومت ایران برای منفجر کردن سفارت آمریکا در اورشلیم جایزه تعیین کرد

حکومت اسلامی ایران، در یک اقدام تحریک آمیز تازه، و به هدف آن که چهره تروریستی خود را بهتر به جهانیان بشناساند، زیر پوشش نام یک سازمان دانشجویی اعلام کرد که هر کس سفارت آمریکا در اورشلیم را منفجر سازد، صد هزار دلار جایزه خواهد گرفت.

این نخستین بار نیست که رژیم ایران برای انجام عملیات تروریستی و آدمکشی جایزه تعیین می کند. روح الله خمینی نیز دستور قتل سلمان رشدی نویسنده کتاب “آیات شیطانی” را صادر کرده و رژیم او جایزۀ میلیونی برای قاتل او تعیین کرده بود – نقشه ای که ناکام ماند، ولی رژیم ایران را بدنام تر از گذشته ساخت.

گروهی که خود را “جنبش عدالتخواه دانشجویی” می نامد توضیح نداد که مبلغ صد هزار دلار جایزه را چگونه تامین کرده است.

در بیانیه ای که در تهران به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی انتشار یافته، نوشته شده “جایزۀ صد هزار دلاری برای کسی که ساختمان سفارت غیرقانونی آمریکا در بیت المقدس را تخریب کند».

رژیم ایران برای آن که مورد نکوهش مستقیم افکار عمومی جهان قرار نگیرد، عملیات تروریستی خود را همیشه زیر پوشش اسامی مختلف انجام می دهد – همان گونه که، جایزه برای ترور سلمان رشدی نیز به نام یه نهاد ظاهرا غیر حکومتی ایران اعلام شد، ولی از حمایت و یاری گسترده رژیم برخوردار بود.

نمونه دیگر ازن ترفند، اشغال سفارت آمریکا در تهران بود که ظاهرا توسط گروهی به نام “دانشجویان پیرو خط امام” صورت گرفت، ولی در واقع خود رژیم طراح آن بود. گفتنی همان روزی که سفارت آمریکا به اشغال درآمد، گروهی هم از دیوار سفارت شوروی بالا رفتند و قصد اشغال آن را داشتند، ولی سپاه پاسداران، با دخالت فوری آن ها را بیرون راند و قضیه خاتمه یافت.

یک دیدگاه

  1. رژیم جنایتکار اسلامی در تعیین جایزه برای اعمال تروریستی پرونده تاریکی دارد. وحشیانه ترین آن تعیین جایزه برای ترور یک نویسنده بی گناه بود. آن هم تنها به بهانه توهین به مقدسات اسلامی. آن حرکت وحشیانه مدت زیادی موجب خشم و عصبانیت ایرانیان آزاده و میهن پرستی بود که به دلیل این حماقت و تهدید وحشیانه خمینی دجال،حکومت عرب پرست اسلامی ایران توسط تعداد زیادی از کشور ها مورد نکوهش قرار گرفت و حتی تحریم شد.
    ولی در مورد اشغال سفارت امریکا باید این نکته را توضیح داد .یک هفته قبل از اشغال سفارت ،تعدادی از دانشجویان به سفارت حمله کرده و آن را تقریبا” اشغال کردند که پس از اینکه دولت موقت و مهندس بازرگان از حادثه مطلع شدند با هماهنگی با دفتر خمینی و پسر او احمد، موفق شدند دانشجویان معترض را از محوطه سفارت اخراج کنند. ولی در نوبت بعد دانشجویان از پشتیبانی یک روحانی که بعد ها رئیس روزنامه سلام شد و نامش را به خاطر ندارم برخوردار بودند و با پشتیبانی او در برابر فشار دولت موقت مقاومت کردند و در همان مدت موفق به کشف مدارکی شدند که از نظر آنها بعضی از مقامات ارشد دولت موقت را در مظان اتهام ارتباط با آمریکا قرار میدهد. خبر را به گوش آن روحانی رسانیده و او از احمد خمینی سه روز وقت می گیرد تا شاید بتوان با پیدا کردن مدارکی دولت موقت و سایر گروه ها و افراد رقیب را به ارتباط با آمریکا متهم کرد و اینگونه اشغال سفارت آمریکا و زندانی کردن کارمندها بیگناه سفارت از کنترل دولت خارج شد و با پخش شدن شایعه پیدا شدن مدارک جاسوسی مقامات ارشد دولت و افراد و حتی بعضی از روحانیون مشهور در بین مردم و جوانان نا آگاه کنترل ماجرایی اشغال سفارت و زندانی شدن کارمندان سفارت به کلی حتی از دست خمینی نیز خارج شد و با فرار کردن تعدادی از کارمندان سفارت از ایران از طریق فرودگاه مهرآباد تهران هیجان و خشم و عصبانیت مردم بیشتر شد و اشغال سفارت امریکا توسط چند دانشجو به دلیل جنگ قدرت بین روحانیون و دیگر گروه های سیاسی به درازا کشید و به دلیلی برای تحریم های آمریکا بر علیه حکومت جنایتکار اسلامی شد. که تاثیر آن اقدام ، که برخلاف تمام اصول پذیرفته شده دیپلوماسی در جهان بود و توسط تعدادی دانشجوی بی خبر از بازی های سیاسی انجام شده بود به بزرگترین ننگ سیاسی و دیپلوماسی رژیم جنایتکار آخوندی تبدیل شد و روابط سیاسی و اقتصادی امریکا و حکومت خائن و جنایتکار اسلامی را کاملا”قطع کرد که این وضعیت حتی پس از گذشت چهار دهه هنوز ادامه دارد.

Comments are closed.