حکومت ایران برای نشان دادن زور بازو، پیش از تحدید تحریم ها، به رزمایش دریایی می پردازد

قایق های تندرو سپاه پاسداران که حکو.مت ایران آن را ستون فقرات نیروی دریایی خود می-داند.

مقامات نظامی ایالات متحده گزارش دادند که رژیم ایران یک رزمایش گسترده دریایی را در خلیج فارس و دریایِ عٌمان تدارک می بیند که احتمالا بزرگترین رزمایش دریای در تاریخ آن حکومت می باشد.

آگاهان می گویند رژیم در شرایطی این رزمایش را برنامه ریزی کرده که تا چند روز دیگر قرار است اجرای مرحله اول ازسرگیری تحریم های اقتصادی ایالات متحده آغاز شود و در مرحله دوم که سه ماه دیگر است، تحریم بین المللی علیه فروش نفت ایران به کشورهای دیگر آغاز گردد.

حسن روحانی دو هفته پیش با لحن تهدید آمیزی گفته بود که اگر فروش نفت ایران به کشورهای دیگر متوقف گردد، دلیلی ندارد که ایران بگذارد، کشورهای دیگر منطقه به صادرات نفت ادامه دهند.

به گفته آشنایان امور، هدف رزمایش، قدرت نمایی رژیم است که به دنیا نشان دهد قادر به بستن تنگه هرمز و قطع صدور نفت می باشد.

کارشناسان نظامی می گویند که اگر رژیم ایران به چنین اقدامی دست بزند، با پاسخ نظامی کوبنده ایالات متحده روبرو خواهد شد.

ارتش ایالات متحده در چند امیرنشین بخش جنوبی خلیج فارس دارای پایگاه های هوایی و دریای و زمینی می باشد و در آب های خلیج فارس نیز حضور نظامی گسترده ای دارد – و این در حالی که نیروی دریایی سپاه پاسداران بسیار ضعیف است و اکثرا، به شیوه جنگ های چریکی به مصاف دشمنِ قدرتمند می رود.

یک دیدگاه

  1. یکی از جوک های گریه اوری که می شنویم این است که با تسلیحات هفتاد سال پیش کشوری، همان کشور را تهدید کنند نمونه اش همین جنگنده های اف ۴ و اف ۵ است که قرار است هواپیماهای اف ۳۵ امریکایی را سرنگون کنند… پر رویی اخوندی بی انتهاست.

Comments are closed.