حکومت ایران به برایان هوک: «فشار حداکثری آمریکا، با مقاومت حداکثری مردم ایران خنثی خواهد شد»

در واکنش به سخنان برایان هوک مسؤول آمریکایی نظارت بر تحریم های اقتصادی علیه رژیم ایران، سخنگوی وزارت خارجه ایران، عباس موسوی، گفت: ایران اسلامی، فشار حداکثری آمریکا را با مقاومت حداکثری و اراده پولادین، خنثی خواهد کرد.

برایان هوک، مقام مسئول امور ایران در وزارت خارجه آمریکا در تازه ترین اظهار نظر خود درباره رژیم اسلامی در پیام توییتری خود نوشته بود: به دلیل فشار ما، رهبران ایران باید تصمیم بگیرند که یا با ما مذاکره کنند یا فروپاشی اقتصادی را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: ما این اقدامات را انجام می‌دهیم زیرا رژیم همچنان از برنامه هسته‌ای خود برای اخاذی از جامعه بین المللی استفاده می‌کند.

عباس موسوی در پاسخ به این پیام گفت: «فشار حداکثری شما را با مقاومت حداکثری، اراده پولادین و تکیه بر توانمندیهای داخلی، در هم میشکنیم».

این واکنش در حالی بیان می شود که خود مقامات رژیم می گویند که درآمدهای ارز خارجی به شدت کاهش یافته و رژیم ایران با مشکلات بسیار شدید اقتصادی روبرو شده است.

پس از خروج ایالات متحده از برجام این کشور تحریم های سنگینی را به منظور دست کشیدن رژیم اسلامی از برنامه های اتمی و موشکی خود بر علیه حکومت اسلامی اعمال نموده که در نتیجه آن آنها با شرایط اقتصادی وخیمی روبرو و دست به گریبان هستند.

ایالات متحده همچنین با پیش بردن سیاست فشار حداکثری سعی دارد رژیم اسلامی را از نظر اقتصادی تحت فشار گذارد که توان حمایت مالی از گروه های تروریستی در منطقه را  نداشته باشد.

برایان هوک در سخنان خود گفته بود که دور نیست روزی که رژیم ایران به علت فشارهای کمرشکن اقتصادی، به سر میز مذاکرات با اسرائیل باز گردد. ولی عباس موسوی از قول حکومت ادعا می کند که هرگز چنین اقدامی رخ نخواهد داد.

مایک پمپئو هم  پیشتر اعلام کرده بود  که آمریکا معافیت همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را تمدید نمی‌کند.

رژیم اما در این ادعا را مطرح می سازد که تحریم های ایالات متحده نمیتواند اثری بر روی سیاستها و برنامه های موشکی شان داشته باشد.

در عین حال رژیم اسلامی همانطور که برایان هوک نیز گفته در پی آن است که کمبودهای مالی ناشی از تحریم ها را مدیریت کرده به این امید که در آینده و پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده قدر به دست نامزد دموکرات افتاده و بتوانند با وی وارد معامله دیگری و یا حتی بازگشت این کشور به برجام شوند.