حکومت ایران به تلاش ادامه می دهد که با برقراری یک شبکه داخلی اینترنت، از تماس مردم با خارج جلوگیری کند

پاسدار غلامرضا جلالی پیشتر گفته بود : اینترنت ملی – داخلی  با حفظ تمام ارزش‌های اسلامی، خدمات، فرصت‌ها و زیرساخت‌های لازم  اماده است و در اختیار مردم قرار داه می شود .وزیر ارتباطات می گوید : خیر این صحت ندارد؛ اینترنت داخلی معنا ندارد بلکه یک عبارت کاریکاتور شده، بسیار غلط است. ما موضوعی به نام اینترنت ملی نداریم.

به دنبال اعتراض‌های سراسری در ایران، قطعی اینترنت وارد پنجمین روزخود شده است و حکومت  از اتصال مجدد آن هراس دارد برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، به ایران اینترنشنال گفت که دولت آمریکا در حال بررسی راه‌های عملی برای حمایت از آزادی اینترنت در ایران است.

به گزارش نت‌بلاکز، سطح دسترسی به اینترنت در ایران کماکان حدود ۴درصد است.

وزیر ارتباطات حکومت گفت که هنوز درباره رفع محدودیت اینترنت تصمیمی گرفته نشده است وما نیز به خوبی می دانیم  که قطع اینترنت ضررهای فراوانی برای مردم و نظام داشته و ‌دارد. اما رهبر باید دستور اتصال دوباره را به شورای امنیت کشور داده تا در این مورد مجوز صادر شود .

رژیم ایران علاوه بر سانسور اینترنت، ارسال پارازیت برای ایجاد اختلال در دسترسی به شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان را نیز افزایش داده است .

حکومت ایران با سیاست چندین ساله خود مبنی بر سرکوب و خفقان و بازداشت و اعدام فعالان سیاسی رد ایران  در شرایط کنونی نیز علاوه بر بازداشت معترضان، ، تعداد زیادی از فعالان دانشجویی را نیز در دو روز گذشته بازداشت کرده است . هم زمان در این بگیر و ببندها ی حکومت ، عبدالرضا داوری، از نزدیکان محمود‌ احمدی‌نژاد، به اتهام همکاری با آمدنیوز بازداشت کرده است .

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه گفته بود که مستندات خوبی از روح الله زم مدیر شبکه آمدنیوز به دست آورده است.

عبدالرضا داوری پیش از این در خرداد ماه سال ۹۶ برای تحمل حبس به مدت ۳ سال بازداشت شد اما سرانجام در شهریور ماه سال ۹۷ و پس از نقض حکم صادر شده از سوی دیوان عالی کشور آزاد شد.

حکومت ایران در چنین شرایطی با تکرار رفتارهای پیشین خود با اینگونه اعتراضات اجتماعی ،سعی دارد که این خیزش مردمی را مانند همیشه به کشورهای خارجی به گفته آنان از جمله امریکا و اسرائیل و عوامل جاسوسی نسبت دهد . در حالی که سالیان سال است که به خوبی می داند این اعتراضات ریشه دیرینه داشته و مانند آتش زیر خاکستر بوده است . و امروز مردم ایران به تنگنا آمده و خواهان باز پس گیری حقوق از دست رفته شان می باشند .

در همدردی با مردم معترض و بی دفاع ایران مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا گفت :نگران کشته‌شدگان در تظاهرات است و ماجراهای ایران را به شدت زیر نظر دارد.