حکومت ایران در برابر فیفا تعهد کرده که حضور زنان در ورزشگاه با هیچ مشکل یا محدودیتی روبرو نخواهد شد

حکومت ایران در برابر فیفا تعهد کرده که حضور زنان در ورزشگاه با هیچ مشکل یا محدودیتی روبرو نخواهد شد، ولی اکنون فرمانده یگان ویژه ناجا هشدار می دهد که زنان عضو نیروهای انتظامی در شمار زیاد در ورزشکار حضور خواهند یافت و رفتار زنان و دختران را کنترل خواهند کرد.

پاسدار کرمی فرمانده یگان ویژه ناجا گفت: برای کنترل کردن رفتار تماشاچیان زن در بازی ایران و کامبوج در ورزشگاه آزادی پلیس های امنیتی زن در ورزشگاه مستقر می شوند .

پاسدار کرمی افزود:  با توجه به مصوبه انجام شده  از سوی دولت برای کنترل و ایجاد امنیت  برای زنانی که به هدف دیدن بازی پس فردای ایران و کامبوج در ورزشگاه آزادی حضور می یابند.   یک گروهان حدوداً ۱۵۰ نفره از پلیس زن برای کنترل، بازبینی و نظارت در ورزشگاه آزادی حضور خواهند داشت.

۲پاسدار کرمی گفت : بسیاری از رسانه ها اعلام کرده بودند که بیش از ۲ هزار پلیس زن  قرار است در ورزشگاه آزادی مستقر شوند.این خبر کذب است و تنها گروهان زنان یگان ویژه کار کنترل، بازرسی و تامین امنیت تماشاچیان زن را برعهده خواهند داشت.

به گزارش برخی رسانه های داخلی گروهی موسوم به  ستاد مردمی آمران به معروف و ناهیان منکر به هدف حمایت از فتوای علی خامنه ای و مراجع عظام تقلید ودر  محکومیت اقدام برخی مسئولان دولتی در ورود زنان به ورزشگاه، با انتشار بیانیه ای خواهان اجرای فرامین رهبری شده و دست به تجمع اعتراضی در مقابل مجلس شورای اسلامی زدند .

حسین الله‌کرم سخنگوی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر در گفت و گو با خبرنگاران در محل تجمع گفت : «هر تجمعی نیازمند دریافت مجوز از وزارت کشور است .اما ما نیاز به مجوز نداریم ».

البته گفته اخیرا شورای هماهنگی حزب‌الله به‌جای برگزاری تجمع، جلسه‌ای با وزارت ورزش برگزار کرده، اما پرسش این است که آیا این تجمع یا جلسه، حضور زنان در بازی با کامبوج را منتفی می‌کند؟

خبرگزاری ایرانا نوشته است :  بیش از ۵۰ نفر در مخالفت با ورود زنان به ورزشگاه، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده وبا سردادن  شعارهایی علیه فیفا خواهان ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه ها شده اند .

فیفا پیشتر اعلام کرده بود که برای نظارت بر حضور زنان ایرانی در ورزشگاه، هیاتی  ویژه به تهران می‌فرستد.

آخوند احمد خاتمی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه حکومت در اعتراض به آزادی زنان در داشتن پوشش انتخابی  طلبه ها را تحریک کرد تا به آزار زنانی بپردازند که از دیدگاه آنان بد حجاب محسوب می شود .

آخوند احمد خاتمی با انتقاد شدید  از وضعیت حجاب در قم، گفت است دخترانی که در قم با بی حجابی قدم می‌زنند اینها در ازای بی‌حجابی پول دریافت می‌کنند تا حرمت شکنی کنند.

آخوند احمد خاتمی گفت: قبل آزروی کار آمدن  انقلاب اسلامی کسی جرات نمی‌کرد بی‌حجاب وارد دروازه قم شود ، چادر سر می‌کردند، اما الان به راحتی چادر برداشته است، الان با کمال وقاحت می‌خواهند حریم شکنی کنند.

امام جمعه موقت تهران پیشتر  در یکی از سخنرانی‌ها خود که برخی آن را تحریک به خشونت علیه زنان تلقی کردند گفته بود که باید خون‌های پاک ریخته شود تا بی حجابی در جامعه ایران از بین برود.