حکومت ایران دوباره به کشورهای اروپایی هشدار می دهد که فرصت برجام در آستانه پایان گیری است

عباس موسوی، اعلام کرد:  نشست کمیسیون توافق اتمی (برجام) در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی ایران، آلمان‌، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین ۸روز دیگر  در وین، پایتخت اتریش برگزار خواهد شد

سخنگوی وزارت خارجه حکومت ایران می گوید: نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است هفتم تیرماه برگزار شود، آخرین مهلت به کشورهای اروپایی است که شاید بتوانند پیش از ضرب الاجل اعلام شده از جانب ایران، برجام را نجات دهند. حکومت ایران گفته است که اگر تا ماه آینده، اروپائیان نتوانند سازوکار عملی برای دور زدن تحریم ها ارائه کنند، رژیم ایران گام های بیشتری در راه خروج از برجام برخواهد داشت.

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد:  نشست کمیسیون توافق اتمی (برجام) در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی ایران، آلمان‌، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین ۸روز دیگر  در وین، پایتخت اتریش برگزار خواهد شد.

مقامات حکومت ایران می گویند که این نشست می‌تواند آخرین شانس دیپلماتیک برای نجات برجام قبل از مهلت نهایی اعلام‌شده توسط ایران است که تا چند هفته دیگر به پایان می رسد.

برحسب آن چه که در توافق اتمی موسوم به برجام آمده،  نشست‌های عادی کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی باید به صورت فصلی برگزار شود. نشست قبلی این کمیسیون۴ماه پیش  برگزار شده بود.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران پیشتر گفته بود  کشورهای باقیمانده امضاکننده برجام تا هفتم ژوئیه فرصت دارند به تعهدات خود عمل کنند. در غیر این صورت ایران دومین مرحله خروج از برجام را آغاز خواهد کرد.