حکومت ایران شبکه های داخلی را به دروغ پردازی وا میدارد و همزمان، شبکه های خارجی را متهم می کند

در همان حال که رسانه های غیردولتی در ایران زیر فشار و سانسور قرار دارند، زئیس انجمن مدیران رسانه های در حکومت اسلامی، تلویزیون ایران اینترنشنال را که از لندن برنامه پخش می کند و موفقیت بسیاری در یک سال اخیر داشته، به دروغگویی و بزرگنمایی مشکلات حکومت ایران متهم ساخت.

ایران اینترنشنال یکی از تازه ترین شبکه های تلویزیونی خبری فارسی زبان می باشد که در یک سال اخیر با پخش مجموعۀ های منظم خبری و همچنین گزارش های متنوع در امور اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و هنری، مورد استقبال گسترده ایران در درون مرز و برون مرز قرار گرفته است.

آشنایان امور می گویند که این حمله انتقادی از جانب یک مقام رسمی حکومت، علیه یک رسانه فارسی زبان خارجی می تواند نشان موفقیت آن رسانه در جلب نظر مردم ایران باشد.

محمدرضا محمد یوسفی در مقام رئیس انجمن صنفی مدیران رسانه ها در حکومت اسلامی ایران به خبرگزاری ایرنا گفت: «اخلاق رسانه ای ایجاب می کند که اطلاعات در جای خود استفاده شود و ارائه آمار دقیق و قابل اعتماد باشد».

این تذکر در رابطه با خبرهایی است که “ایران اینترنشنال” از طریق منابع خبری خود در داخل ایران، در مورد آمار واقعی قربانیان و مبتلایان به کورونا منتشر ساخته که با آمار دولتی تفاوت بسیار دارد.

محمد یوسفی گفت: «رویکرد شبکه اینترنشنال، ایجاد حس بی‌اعتمادی میان مردم و حاکمیت است».

این ادعا در حالی مطرح می شود که همگان تایید می کنند که آمار منتشر شده توسط وزارت بهداشت ایران دستکاری شده است و ایران اینترنشنال کوشیده بود آمار واقعی را از طریق رابطین خود در داخل ایران گردآوری کند.

این فرد در دنباله سخنانش گفت: «در همان زمان آغاز به کار شبکه اینترنشنال، بسیاری از رسانه‌ها حتی در غرب اعلام کردند که عربستان سعودی حامی مالی این شبکه است. مضاف بر اینکه مقر این شبکه نیز لندن است و این موضوع نشان‌دهنده هماهنگی عربستان و انگلیس در ایجاد این شبکه است».

احتمالا محمد یوسفی هنگام ارائه کردن این استدلال، به یاد نداشت که شبکه انگلیسی زبان حکومت اسلامی ایران ملقب به “پرس تی وی” نیز از لندن برنامه پخش می کند که علت آن موجود بودن بیشترین امکانات فنی و تلویزیونی در پایتخت بریتانیا می باشد و ده ها شبکه بین المللی دیگر نیز از آن جا برنامه پخش می کنند.

تلویزیون ایران اینترنشنال، به خاطر داشتن امکانات مالی قابل توجه، در بسیاری از کشورهای جهان خبرنگاران ویژه به کار گرفته که این امر بر قدرت خبری این شبکه نوبنیاد می افزاید.