حکومت ایران می گوید که از سفر دیپلمات فرانسوی به تهران برای کاهش تنش خرسند است

امانوئل بن مشاور دیپلماتیک رییس جمهوری فرانسه

به دنبال انتشار خبری دایر بر این که فرانسه یک دیپلمات بلندپایه خود را برای اجرای رایزنی به تهران می فرستد، سخنگوی وزارت خارجه حکومت ایران گفت: «از تلاش‌های فرانسه برای حفظ برجام استقبال می‌کنیم»

عباس موسوی در ارتباط با سفر امانوئل بن مشاور امور دپیلماتیک رئیس‌جمهوری فرانسه به تهران، ااطلاع داده گفت: مشاور دیپلماتیک پرزیدنت ماکرون رئیس‌ جمهوری فرانسه امروز(چهارشنبه) با علی شمخانی نماینده مقام علی خامنه ای  و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

وی افزود: هدف از این دیدار بررسی آخرین وضعیت پیگیری انجام تعهدات کشورهای اروپایی در برجام و مکانیسم‌های مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا خواهد بود.

سفر امانوئل بن پس از گفت‌و‌گوی تلفنی روسای جمهوری دو کشور و با موضوعیت  حضور آمریکا در مذاکرات گروه ۱+۴ با ایران انجام شد.

حسن روحانی در گفت‌وگوی تلفنی با امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه گفته بود که اقدامات اخیرحکومت  ایران را کاملا در چارچوب برجام و برای حفظ آن لازم و ضروری دانسته و از اتحادیه اروپا خواست تا به مسؤولیت‌های خود در برابر معاهدات بین‌المللی و قطعنامه سازمان ملل متحد عمل کند و با دست زدن به اقداماتی، بیش از پیش برای حفظ برجام تلاش کند.

امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه در پاسخ به روحانی در این مکالمه تلفنی  گفته بود : می‌پذیریم که اقدامات اروپا برای جبران تحریم‌های آمریکا موفق و کارآمد نبوده است، اما همه تلاش خود را برای جبران این موضوع به کار می‌گیریم.

مقامات حکومت ایران پیشتر گفته بودند که امریکا در صورتی می تواند با رژیم مذاکره کند که همه تحریم ها علیه ایران را  لغو کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز امانوئل بُن مشاور دیپلماتیک رئیس‌ جمهور فرانسه در تلاش برای کاهش تنش، راهی تهران شده است . این دومین سفر امانوئل بُن به تهران ظرف چند هفته‌ اخیر است.

یک دیدگاه

  1. همین فرانسه شاه ایران را حمایت نکرد حالا ببینید چه بلایی سرخودشون و مردم ایران توی این چهل ساله اومده – هرچی تنش و درگیری تو خاورمیانه توی این چهل سال گذشت باعث و بانی آن رژیم کفتار ایرانه- سر مار اصلی بایستی قطع شود تا دنیا روی آرامش به خودش بگیرد

Comments are closed.