حکومت ایران همچنان به انتشار آمار دروغین درباره کورونا ادامه می دهد: ۱۷۶ تن جانباخته و ۱۸۰۰ تن مبتلایان جدید

حکومت ایران همچنان به انتشار آمار جعلی در مورد شمار قربانیان و تعداد مبتلایان جدید به کورونا ادامه می دهد و این در حالی که خود وزارت بهداشت تایید می کند که استان تهران به قرمزترین مرکز ابتلا مبدل شده و اوضاع در دیگر استان های ایران نیز به شدت نگران کننده است.

حکومت، که می کوشد بی تجربگی و بی لیاقتی خود در مورد رویارویی با این ویروس را پنهان نگاه دارد، همچنان شمار قربانیان را زیر دویست نفر در روز نگاه داشته و تعداد مبتلایان نیز رقمی در حدود دو تا سه هزار نفر دور می زند. کمترین خطر این آمار تحریف شده آن است که مردم را از آگاهی نسبت به خطرات واقعی کورونا دور نگاه می دارد.

وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز، (پنجشنبه )  ۱۷۶ تن جان باختند و ۲۸۱۵ تن دیگر مبتلا شدند

سخنگوی  وزارت بهداشت گفت : در شبانه روز گذشته تاکنون ۱۷۶  تن از مبتلایان جان دادند، که ۳ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به   ۲۳ هزار و ۸۰۸ تن رسیده است».

خانم سیما لاری گفت: در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۲۸۱۵ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۶۶ تن از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به ۴۱۳ هزار و ۱۴۹ تن رسیده است».

لاری افزود: ۳۸۴۸ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او همانند روزهای پیشین گفت : ۱۴ استان کشور در وضعیت قرمز و ۱۵ استان دیگر در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه این خبر پروانه ثمودی، مسئول دفتر کودکان بهزیستی استان تهران، خبر داد: صد مهدکودک در استان تهران از زمان شیوع ویروس کرونا به صورت دائم یا موقت تعطیل شده‌اند. این در حالی است که ۸۵۰ مهدکودک شهری، روستایی و حاشیه شهری در تهران مشغول به فعالیت بوده‌اند.

او در ادامه افزود: براساس دستورالعمل ۱۲ بندی سازمان بهزیستی مقرر شده است که در نقاط سفید مهدهای کودک ۵۰‌درصد ظرفیت، در نقاط زرد مهدهای کودک با ۵۰‌درصد ظرفیت و در مناطق قرمز فعالیت با یک‌سوم ظرفیت صورت گیرد که بر این اساس در استان تهران مهدهای کودک با یک‌سوم ظرفیت اجازه پذیرش کودک را دارند، البته طبق بررسی‌های انجام‌شده مهدهای کودک استان تهران نتوانستند بیش از ۷ الی ۱۰‌درصد ظرفیت‌شان را جذب کنند.