حکومت ایران همچنان به سکوت در مورد دومین تلاش فرستادن موشک بالستیک به فضا ادامه می دهد. غرب خشمگین است

یک عکس هوایی از مکانی که از ان جا موشک بالیستیک امروز به فضا پرتاب شد

در مورد سرنوشت موشک جدیدی که رژیم ایران به فضا شلیک کرده، هنوز گزارش موثقی در دست نیست. ولی در همان حال که تا هنگام تدوین این خبر، سکوت حکومت اسلامی ادامه دارد، منابع خبری می گویند که دومین آزمایش سپاه پاسداران برای قرار دادن یک ماهواره در مدار کره زمین نیز، با شکست روبرو شده است. هنوز درباره چگونگی ناکام ماندن رژیم در آزمایش موشک بالستیک، خبری نرسیده است.

رژیم ایران ده روز پیش با اعلام آزمایش یک موشک فضاپیما گفته بود که قصد دارد یک ماهواره به دور کره زمین قرار دهد. درباره ماهیت این ماهواره توضیحی داده نشده بود، ولی روزنامه ایتالیا نوشته بودند که سخن از یک ماهواره کوچک ساخت آن کشور است که توان چندانی ندارد.

با توجه به آن که حتی کشورهای قدرتمندی چون فرانسه، ماهواره های خود را توسط کمپانی های متخصص در کشورهای دیگر به فضا می فرستند، رژیم ایران ظاهرا قصد داشت این پرتاب پرهزینه را توسط موشک ساخت خود انجام دهد.

تحلیلگران می گویند که هدف واقعی رژیم، قرار دادن ماهواره در مدار زمین نیست، بلکه با این بهانه می خواهد موشکی را ازمایش کند که برد چند هزار کیلومتری دارد و باید قادر شود پایتخت های کشورهای غرب اروپا را نیز هدف قرار دهد.

کوتاه مدتی پس از انجام آزمایش در مورد موشکی که مرحله سوم آن عمل نکرد و پرتاب آزمایشی با شکست روبرو شد، کشورهای اروپایی و همچنین ایالات متحده اعتراض شدیدی را نسبت به این برنامه ها اعلام کردند و یادآور شدند که طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، رژیم ایران حق انجام چنین آزمایش هایی را ندارد. ولی حکومت اعلام داشت که به این اعتراض ها بی اعتنایی می کند.

امروز (پنجشنبه) نیز سپاهی محمد حسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: «تهدیدهای دشمنان برای معامله در مورد برنامه های موشکی و توان دفاعی ایران ما را نمی ترساند و از ادامه راه باز دارد.

آگاهان می گویند که این گونه سرکشی و گستاخی فرماندهان نظامی و رهبران سیاسی رژیم ایران، ایالات متحده را در ادامه مبارزه با رژیم مصمم تر می سازد و کشورهای دیگر را نیز به حمایت از ایالات متحده و سیاست های آن علیه رژیم ایران سوق می دهد.

در روزهای اخیر، مقامات آمریکایی با صراحت می گویند که قصد دارند کشورهای مخالف با حکومت ایران را در نهادی شبیه ناتو (پیمان اتلانتیک شمالی) متحد سازد.

یک دیدگاه

 1. این گونه سرکشی و گستاخی از طرف حکومتهای اسرائیل و آمریکا و اروپا ممنون میباشد.
  ایران جنگ ۸ ساله را فراموش نمیکنند
  زمانی که کشورهای غربی و شرقی و عربی بر ضد مردم بیچاره و بی صلاح ایران می‌جنگیدند.
  هرگز بمباران موشک باران و شیمیایی به ایرانیان را فراموش نمیکنند.
  ما ایرانیان با تمام مخالفت با جمهوری آخوندی هرگز هرگز و هرگز هیچ مخالفتی با ارتش و سپاه پاسداران و نیروهای نظامی نداریم و تا آخر از آنها حمایت میکنیم.
  درود بر مردم با شرف ایران.

Comments are closed.