حکومت ایران پول در صندوق ندارد و حزب الله لبنان ناچار می شود برخی چریک های خود را بیرون کند و به صرفه جویی بپردازد

حکومت ایران پول در صندوق ندارد و حزب الله لبنان ناچار می شود برخی چریک های خود را بیرون کند و به صرفه جویی بپردازد

برخی رسانه های خبری گزارش می دهند که حزب الله لبنان با چنان بحران مالی روبرو گردیده که ناچار شده شمار زیادی از افراد خود را اخراج کند و برخی فعالیت ها را متوقف سازد و از برخی برنامه ها دست بردارد. با آن که حزب الله، از طریق قاچاق مواد مخدر و عملیات تبهکارانه دیگر در برخی کشورهای جهان، درآمد مالی کلانی دارد، ولی بخش عمده بودجه آن را حکومت اسلامی ایران تامین می کند که ارزیابی می شود به حدود یک میلیارد دلار در سال می رسد.

حسن نصرالله سال گذشته گفته بود که حتی آب و نان افراد این سازمان تروریستی، توسط حکومت اسلامی ایران تامین می شود و جای نگرانی وجود ندارد. ولی اکنون معلوم می شود که تحریم های آمریکایی چنان بیت المال حکومت ایران را تهی ساخته که از میزان اعطای کمک های نقدی به حزب الله لبنان نیز به میزان زیادی کاسته است.

به دنبال این بحران اقتصادی، حزب الله نه تنها به صرفه جویی روی آورده و شمار چشمگیری از حقوق بگیران خود را بیرون کرده، بلکه در داخل لبنان و در خارج از آن، به گردآوری اعانه پرداخته است. در گذشته، اینگونه صندوق های گردآوری اعانه، در خیابان های تهران و شهرهای بزرگ دیگر ایران قرار می گرفت، ولی رژیم می داند که تکرار این کار، خشم مردم ایران را به یک آتش بزرگ مبدل خواهد ساخت.

رئیس پیشین ستاد کل ارتش اسرائیل، ژنرال گادی آیزنکوت، هفته پیش در سخنرانی در یک همایش پژوهشی در واشنگتن فاش ساخت که رژیم ایران در سال های اخیر حدود یک میلیارد دلار در سال، بودجه در اختیار حزب الله قرار می داد، ولی امسال به علت دشواری های مالی ناشی از تحریم های آمریکایی، این کمک به ششصد میلیون دلار کاهش یافته است.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، در گزارشی درباره مشکلات مالی حزب الله لبنان نوشت که شمار چشمگیری از چریک های حزب الله نیر برکنار شده و یا به واحدهای ذخیره منتقل گردیده اند تا بتوان تنها نمی از حقوق ماهیانه آنان را پرداخت کرد. به برخی از این افراد نیز گفته شده که پرداخت حقوق ماهیانه به آنان، بکلی قطع می شود.

این روزنامه همچنین گزارش می دهد که به دنبال مشکلات مالی، شبکه تلویزیونی المنار، متعلق به حزب الله، برخی برنامه های خود را متوقف کرده و از شمار کارکنان خود کاسته است.

هنوز معلوم نیست که حزب الله با این صرفه جویی ها، توانسته است چه مقدار از هزینه جاری خود را بکاهد.

2 دیدگاه‌

  1. حزب الله هیچ مشکل پولی ندارد ، موسساتی از قبیل بنادر ، شبکه های مخابراتی ، قاچاق ، فحشا و…. پول کافی برای آن حزب تامین می کنند.
    از طرفی حکومت ایران هم حتی از فروش آثار ملی ایران ، زمین ، خاک و سرمایه ملی دیگری نیز پول جمع می کند و آنها را پشتیبانی می کند ، شاید حزب الله برنامه خرید زمین در لبنان ، عراق و سوریه دارد و یا برنامه ای از این قبیل.

  2. درود همیشگی بر اسراییل، البته تحریم ها و فشارها هر چه سختگیرانه تر و دقیق تر انجام شود نتیجه بهتری دارد ولی رژیم آخوندی ایران الان تبدیل به یک ((( افعی چند سر هیولا مانند شده ))) که هر چه سرش را قطع کنید دوباره سری دیگر در میاورد وفقط الان یک راه با سرعت عمل و قاطع باید اجرا شود وآن ((((قطع گردن افعی وشاهرگ آن است)))) وهرگز این بار نیاید کوتاه بیایید وهرگز درنگ نکنید چون با کوچکترین فرصتی این هیولا دوباره بیدار میشود وشروع به توطئه و برنامه ریزهای تروریستی در سطحی گسترده تر از قبل میکند ، واین بار زخمی تر و باتجربه تر و البته (( موذیانه تر و خطرناک تر )) .اسرایبل وامریکا وهمه جهان این بار در کنار هم باید متحد ویکپارچه عمل کنند تا رژیم آخوندی ایران این بار نتواند ((( کوچکترین منفذی برای دور زدن تحریم ها بیابد)) و همه جهان با سرعت باید چه از خارج ایران وچه از داخل ایران این رژیم ضدبشری را از پای درآورد.اسراییل باید این بار دقیق تر وموشکافانه تر عمل کند((((* شاید این کمبود بودجه و برکناری برخی عوامل حزب الله نمایشی برای دور شدن افکار جهان از برنامه های خطرناک وزیر پوستی حزب الله باشد و حزب الله شاید طی این سالها پس انداز پنهانی برای خود ذخیره کرده و به فکر حملات غافلگیرانه و ناگهانی باشد*))))) چون از قدیم گفته اند ** دشمن را اگر چه ضعیف است ولی خوار مشمار**)))))،چون رژیم آخوندی ایران ومزدورانش چندین چهره دارند وهمواره کارهایشان رویی دارد وپشت رویی و باید دید پشت پرده چه مهمی نهفته است .پیروز باشید وجاوید اسراییل وپاینده ایران

Comments are closed.