حکومت ایران: گفتگو با اروپا در مورد برجام و برنامه های موشکی “دروغ” است

مقامات حکومت اسلامی ایران امروز (شنبه) گزارشی را نادرست خواندند که در آن گفته شده بود مذاکرات کشورهای اروپایی با رژیم ایران بر سر محدود ساختن برنامه های موشکی آغاز شد و بزودی دور دیگری از آن برگزار خواهد شد.

در گزارش های روزهای اخیر گفته بده بود نخستین دور گفتگوها در این زمینه، در حاشیه همایش بین المللی امنیت که هفته پیش در مونیخ آلمان برگزار گردید انجام شده و جلسه دیگری در آینده نزدیک برپا خواهد شد.

مسعود جزایری از مقامات ارشد نظامی حکومت ایران این گزارش را نادرست خواند و یک بار دیگر اعلام کرد که رژیم هرگز درباره توان موشکی و برنامه های نظامی خود وارد گفتگو نشده و نخواهد شد و حاضر نیست هیچ گونه محدودیتی را در این زمینه بپذیرد.

پرزیدنت ترامپ خواستار گردیده که برنامه های موشکی ایران بسیار محدود گردد و از کشورهای اروپایی خواسته است که با ایران در این زمینه وارد گفتگو شوند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که قرار است نمایندگان کشورهای برتانیا، فرانسه و آلمان، که از امضا کنندگان برجام هستند، همایشی با شرکت نمایندگان اتحادیه اروپا و دولت ایتالیا، در شهر رم برگزار کنند.

در گزارش رویترز همچنین آمده است که در دیدار پیشین در مونیخ، نمایندگان ارشد اروپایی فهرست انتظارات و خواسته های خود را در مورد برنامه های تسلیحاتی حکومت ایران و دخالت رژیم در جنگ یمن، به آگاهی نمایندگان ایران رسانده اند. نام این نمایندگان ایرانی آورده نشده است. دولت تهران همچنان قاطعانه ادعا می کند که هیچ مذاکراتی صورت نگرفته و نخواهد گرفت.

حسن روحانی نیز در آخرین نطق خود گفت که حکومت اسلامی با هیچ گونه پیشنهاد و یا اقدامی که خواهان محدود ساختن توانایی های دفاعی و تسلیحاتی رژیم باشد کنار نخواهد آمد.

3 دیدگاه‌

  1. حکومت اسلامی ایران یک کشور راستگو و درستکار در سراسر جهان و غرب و شرق دروغگو “سیرک مسخره” جهان است لاغربیه، لاشرقیه الی ولایت شیعه

  2. از زمان امضای پروتکل برجام تا این لحظه وضع اقتصادی مردم ایران به مراتب بدتر شده و در حالی که اکثر مردم ایران فکر میکردند که اوضاع مملکت بهتر خواهد شد ، پس کاملا واضح است که این توافق بد ، فقط و فقط دست حکومت ایران را برای پنهان کاری بیشتر و فشار به مردم مظلوم ایران و دخالت در امور منطقه بازتر کرد ، امیدوارم بزودی زود این توافق بد یا اصلاح شود و یا از بین برود ، تنها کسانی که از ابتدا مخالف توافق برجام بودند شخص بنیامین نتانیاهو و پرزیدنت ترامپ بودند ، و به همه واقع اندیشان جهان ثابت شد که هر دو بزرگوار کاملا نتیجه برجام را درست پیش بینی کرده بودند

  3. در قضیه توافق هسته مشخص شد ائنها به حرف خود پایند نیستن. بعد مسعله موشک یه چیزه تاز ی را گیر خواهند داد.با این حساب اگر برجام هم لغو بشه ضررش مکتر از توافق موشکی خواهد بود

Comments are closed.