حکومت ایران یک بار دیگر تلاش می کند به ونزوئلا  سوخت برساند

حکومت ایران یک بار دیگر تلاش می کند به ونزوئلا  سوخت برساند این در حالی که آمریکا پیشتر محموله ها ی بنزین را توقیف و هم اکنون نیز آنها را به تگزاس می برد

به گزارش  سایت ردیابی کشتی‌ها، سه کشتی ایرانی با پرچم حکومت  اسلامی از بندرعباس به مقصد ونزوئلا حرکت کرده‌اند.

در این گزارش آمده است که این کشتی‌ها متعلق به شرکت ملی نفتکش حکومت ایران هستند و مسیر آنها از کانال سوئز می‌گذرد.

گفته شده است که این سه کشتی بخشی از همان پنج کشتی هستند که در ماه‌های اردیبهشت و خرداد سال گذشته  نیز محصولاتی از ایران  به ونزوئلا برده بودند.

در ادامه گزارش نوشته شده که  این کشتی‌ها احتمالا در بندر رجایی در بندرعباس بارگیری کرده‌اند و پس از آن سیستم‌های شناسایی خودکار خود را برای رد گم کردن ، خاموش کرده‌اند.

شرکت مشاوره امنیتی دریا گلوبال نیز  اعلام کرده است که این کشتی‌ها برای رعایت مقررات ترانزیت احتمالا به هنگام رسیدن به کانال سوئز سیستم‌های شناسایی خود را روشن خواهند کرد.

دریا گلوبال گفته است:   احتمالا ایران این‌بار به این دلیل از کشتی‌های ایرانی استفاده کرده که کشتی‌های خارجی احتمال بیشتری دارد که محدودیت‌های مورد نظر آمریکا را رعایت کنند.

ایالات متحده ماه گذشته اعلام کرد:  محموله‌های بنزینی که حکومت ایران برای ونزوئلا فرستاده بود را توقیف کرد و هم اکنون نیز آنها را به تگزاس می برد.

وزارت دادگستری آمریکا نیز در این باره گفته بود که حجم بنزین توقیف‌شده در چهار کشتی بیش از ۱.۱ میلیون بشکه است.

ارزش این محموله‌ها ۵۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود و مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، نیز  گفته بود بنزین ایرانی توقیف‌شده از نفتکش‌های عازم ونزوئلا می‌تواند به «قربانیان آمریکایی تروریسم دولتی» برسد.

یادآور می شود که حکومت ایران سه ماه پیش نیز ۱.۵ میلیون بشکه بنزین راهی ونزوئلا کرد و همه محموله‌ها تحویل داده شد.