حکومت ایران یک بار دیگر ورزشکاران خود را از بازی با رقیب اسرائیلی، محروم کرد

حکومت ایران یک بار دیگر ورزشکاران خود را از بازی با رقیب اسرائیلی، محروم کرد
با آن که رژیم ایران پیشتر قول داده بود که از این پس از خودداری برای مسابقه دادن با رقیبان اسرائیلی دست برخواهد داشت، یک قهرمان جودوکار ایرانی از مقام اش کناره گرفت و گفت “مرا تهدید کردند و گفتند که چون حریف اسرائیلی داری، به انجام مسابقه اعزام نمی‌شوی .
در سال های اخیر حکومت ایران به ورزشکاران خود هشدار داده که حق رقابت با ورزشکاران اسرائیلی، در مسابقات جهانی را ندارند و این اقدام با اعتراض و هشدار فدراسیون های جهانی ورزش روبرو شده است
به گزارش وبسایت “جودو اینساید” که بزرگ‌ترین پایگاه رسانه‌ای این رشته ورزشی در دنیا به شمار می‌رود، در گزارش انتقادی خود از حذف یک قهرمان جودو کار ایرانی به علت مسابقه با حریف اسرائیلی نوشته است : دلیل حذف بریمانلو را هم‌گروهی با رقیب اسرائیلی است .لحظه‌ای بسیار غم‌انگیز برای ورزش، در حالی که ایران در توافق به فدراسیون جهانی جودو، احترام به موازین المپیک و اصل عدم تبعیض را پذیرفته بود.
در ادامه گزارش آمده است: محمد محمدی بریمانلو، دارنده نشان برنز دنیا در رشته جودو، به دلیل جلوگیری فدراسیون جودوی ایران از اعزامش به رقابت‌های جهانی، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
این وب سایت در گزارش خود نوشته که : رزمی‌کاران ایرانی کماکان از سوی سیاست‌ کشورشان مجازات می‌شوند. تصمیمی دردناک برای ورزشکارانی که همیشه آماده مبارزه‌اند.

محمد محمدی بریمانلو، قهرمان جودو کار۲۶ ساله ایرانی با اعلام خداحافظی در اینستاگرام اش نوشته است : «به امید روزی که قلب‌هایمان واقعاً برای ورزش ایران بتپد».
وحید سرلک، سرمربی ایرانی تیم ملی تاجیکستان در این باره گفت: «مربیان و نمایندگان تیم‌های مختلف از غیبت بریمانلو ابراز تأسف می‌کنند و از ما می‌پرسند این وضعیت تا کی قرار است ادامه داشته باشد»؟
سرلک گفت: «بریمانلو را در روز اعزام خط زدند، چون حریف اسرائیلی دارد. این موضوع روی روحیه سعید ملایی که باید از طلای جهانی‌اش دفاع کند تاثیر منفی گذاشته است ».
به گزارش وب سایت “جودو اینساید ” سعید ملایی دیگر قهرمان جودوکار ایرانی نیز در این مسابقات شرکت می کند اما در وزن خودش یک رقیب اسرائیلی دارد که تا پیش از فینال با هم مواجه نخواهند شد. ملایی تاکنون در سه رویداد مختلف و با روش‌های متفاوت، ناگزیر شده از رویایی با رقیب اسرائیلی انصراف دهد.